Skip to main content

Xbox nie dla serii Nioh. Twórcy chwalą jednak Game Passa

Fani muszą zadowolić się nową grą.

Żadna z dwóch odsłon serii Nioh nie trafi na konsole Xbox. Studio Team Ninja ma jednak nadzieję, że fanom platformy Microsoftu i Game Passa spodoba się ich nowa produkcja - Wo Long: Fallen Dynasty.

- Nie ma o czym mówić - stwierdził Fumihiko Yasuda, reżyser Nioh, dla portalu VGC. - Obecnie nie ma zbyt dużej szansy przeniesienia Nioh na platformy Xbox, ale mamy nadzieję, że fanom Xboxa spodoba się Wo Long, i że czekają na tę produkcję. To chyba wszystko, co możemy w tej chwili powiedzieć.

Seria Nioh pozostanie więc dostępna jedynie na konsolach PlayStation oraz pecetach. Yasuda przyznał jednak, że studio wiąże duże nadzieje z platformą Microsoftu, wierzy on bowiem, że obecność Wo Long: Fallen Dynasty w Game Passie wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój trybu online gry.

- Uważamy jednak, że naprawdę dużym pozytywem posiadania gry w ramach Game Pass jest to, że przy tak wielu nowych graczach, którzy ją wypróbowują, pomoże to potencjalnie rozwinąć się społeczności trybu online.

Przypomnijmy, że Wo Long: Fallen Dynasty to nowy cykl soulslike’ów, który ma zadebiutować na początku 2023 roku. Tytuł trafi na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Będzie dostępny także w Game Passie.

Zobacz także