Resident Evil 3 - teren rozbiórki, walka na dachu z Nemesisem

Uciekamy przed Nemesisem wewnątrz budynku.

Udało ci się wydostać z kanałów i zbiec po raz kolejny Nemesisowi. Gdy zamknąłeś bramę, trafiłeś do kolejnej lokacji - terenu rozbiórki budynku. Tylko przez chwilę możesz czuć się bezpiecznie. Niedługo bowiem czeka się kolejne spotkanie ze stworem.

Na parterze budynku zapisz grę, pozbieraj zapasy z pomieszczeń i uzupełnij przedmioty ze skrzyni, po czym wejdź po schodach na wyższe piętro, gdzie zaatakują cię zombie. Omiń ich lub potraktuj z granatnika (dzięki temu możesz pozbyć się jednym strzałem całej grupy).

Kiedy będziesz wchodził po schodach na kolejne piętro, usłyszysz Nemesisa. Po chwili zacznie płonąć podłoga, gdyż wróg goni cię z miotaczem płomieni. Nie zatrzymuj się i szybko pokonuj kolejne stopnie, biegnąc na kolejne piętro.

070

Przed sobą zobaczysz czerwone deski (1). Użyj ich, aby je obalić i przejść na drugą stronę. Na końcu korytarza wejdź po żółtej drabinie (2) na kolejną kondygnację.

Biegnij cały czas w górę. Przejdź po drewnianej kładce na rusztowanie, a potem podejdź do krawędzi, a Jill sama przeskoczy na drugą stronę. Pędź w kierunku drabiny i wejdź po niej na górę. Tam czeka się bieg i skakanie po metalowym rusztowaniu.

Wspinając się po drabinie dotrzesz do miejsca, gdzie możesz skorzystać ze skrzyni i zapisać grę. Zrób to koniecznie, bo za chwilę czeka cię walka na dachu z Nemesisem. Przede wszystkim wyposaż się w granaty i uzupełnij pociski do granatnika. Jeśli nie posiadasz tych przedmiotów lub nie możesz ich wytworzyć, musisz polegać na broni palnej, a szczególnie na strzelbie.

Wchodząc po drabinie dotrzesz na dach, gdzie po chwili rozpocznie się potyczka z Nemesisem.

  • Podczas pojedynku rzucaj w niego granatami i strzelaj wybuchowymi pociskami z granatnika.
  • Na arenie walki z bossem znajdziesz amunicję i lekarstwa, więc pozbieraj je, jeśli ci czegoś zabraknie.
  • Ukrywaj się za obiektami, aby uniknąć ataków Nemesisa, choć nie zostawaj tam zbyt długo, bo płomienie mogą cię dosięgnąć, gdy za długo będziesz przebywał w jednym miejscu. Staraj się być cały czas w ruchu. A gdy wychylisz się zza osłony, zaatakuj przeciwnika.
071
  • Możesz wykorzystać również iskrzące się czerwone urządzenie (3). Jeśli trafisz w nie, gdy wróg będzie blisko, unieruchomisz go. Wówczas podejdź do Nemesisa i użyj ciężkiego arsenału, by zadać mu obrażenia.

Jeśli będziesz ostrożny i celnie trafiał w przeciwnika, ten po chwili padnie na ziemie, a Jill runie z dachu na ziemię. Wówczas trafisz z powrotem na ulice Raccoon City.

Następnie: Resident Evil 3 - Kendo, klucz do bramy, powrót do metra

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - kanały: granatnik, akumulator

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami