Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 3 - ekwipunek: łączenie i wyrzucanie przedmiotów

Jak tworzyć przedmiot z zasobów, które posiadamy w ekwipunku. Jak wyrzucić niepotrzebne rzeczy.

Podczas gry w Resident Evil 3 zbieramy różnego rodzaju przedmioty, począwszy od ziół leczniczych poprzez broń i amunicję, a kończąc na przedmiotach fabularnych, które służą do uruchamiania mechanizmów i rozwiązywania zagadek.

W związku z tym zapełniamy miejsce w „plecaku”, który ma ograniczoną pojemność. Co prawda, w trakcie rozgrywki zdobywamy narzędzia do powiększania ekwipunku, ale niezależnie od liczby wolnych slotów, prędzej czy później, zabraknie nam pół, w których możemy umieszczać przedmioty, by je nosić ze sobą.

Istnieje kilka sposobów na optymalizację i zarządzanie miejscem w ekwipunku:

  • łączenie tych samych przedmiotów (więcej informacji poniżej);
  • łączenie dwóch lub trzech przedmiotów, co umożliwi stworzenie nowego przedmiotu (więcej informacji poniżej);
  • wyrzucanie niepotrzebnych przedmiotów (więcej informacji poniżej);
  • odkładanie przedmiotów do skrzyni, co umożliwi ci przechować je w bezpiecznym miejscu, po to by skorzystać z nich w późniejszym czasie.

Łączenie przedmiotów

Łączenie przedmiotów to jedna z najważniejszych funkcji w grze. Dzięki niej możesz:

  • łączyć te same przedmioty w jeden, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w ekwipunku. Jeśli, na przykład, posiadamy dwa opakowania amunicji do pistoletu na wyposażeniu, to możemy je zagregować. Dzięki temu w ekwipunku zniknie jedna paczka nabojów (zwolnimy jeden slot), ale łączna liczba nabojów pozostanie taka sama jak przed połączeniem;
  • tworzyć nowe przedmioty. Łącząc dwa lub trzy przedmioty, możemy wytworzyć nowy produkt o innych właściwościach (np. łącząc dwa opakowania prochu strzelniczego, stworzymy amunicję do pistoletu). Możemy łączyć tylko określone przedmioty. Listę mieszanek znajdziesz na stronie: Resident Evil 3 - mieszanki i przepisy: przygotowywanie przedmiotów, amunicji, lekarstw.

Aby połączyć przedmioty, należy wejść do ekwipunku, wybrać przedmiot i kliknąć go. Wówczas wyświetli się lista funkcji. Należy wybrać opcję: Połącz (1), a następnie wskazać przedmiot, który chcemy połączyć.

Wyrzucanie przedmiotów

Czasami musimy wyrzucić jakiś przedmiot, aby zwolnić miejsce w ekwipunku albo ze względu na to, że dana rzecz nie przyda nam się już do niczego.

Aby wyrzucić przedmiot, należy wybrać go i kliknąć. Z listy dostępnych funkcji, należy wybrać opcję: Wyrzuć (2). Jeśli przedmiot jest wartościowy, wówczas pojawi się komunikat, że pozbywając się danej rzeczy, stracimy ją bezpowrotnie. Dlatego przemyśl dokładnie tę decyzję. Pamiętaj, że możesz każdy przedmiot odnieść do skrzyni i ponownie go przenieść do ekwipunku w późniejszym czasie.

Gra nie pozwoli nam wyrzucić kluczowych przedmiotów, dlatego nie musimy się przejmować, że pozbędziemy się czegoś, co uniemożliwi nam ukończenie gry.

Jeśli jakiś przedmiot fabularny nie będzie już do niczego przydatny, wówczas pojawi się symbol kosza (3) przy ikonie takiego przedmiotu. Wtedy bez obaw możemy się go pozbyć.

Następnie: Resident Evil 3 - mieszanki i przepisy: przygotowywanie przedmiotów, amunicji, lekarstw

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - ekwipunek: jak zwiększyć pojemność, torba na biodra

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze