Nioh 2 - boss: Tatarimokke

Wielki puchacz.

Z Tatarimokke zmierzysz się w zadaniu Droga ucieczki, jaką rozegrasz w grze Nioh 2. Poniżej zamieściliśmy wskazówki, które ułatwią starcie z bossem.

Jak pokonać Tatarimokke w Nioh 2

 • Tatarimokke to boss przypominający sowę. Walczy, stojąc na ziemi, ale potrafi również atakować z powietrza i z dystansu. Posiada szeroki wachlarz ruchów i ataków, co czyni go bardzo trudnym przeciwnikiem.
 • Gdy zauważysz, że bossowi kończy się energia Ki, postaraj się podejść blisko niego i zaatakować go. Wówczas możesz wyprowadzić kilka ciosów - przeciwnik będzie wyczerpany i tym samym bezbronny.
 • Na arenie walki z bossem, przy drewnianych zabudowaniach, znajdują się beczki, które - po tym jak je zniszczysz - nałożą na twoją broń efekt oczyszczenia. Dzięki niemu zwiększysz obrażenia Ki, jakie będziesz zadawał przeciwnikowi.
 • Bossa możesz zranić głównie, gdy stoi na ziemi, więc gdy zacznie zbliżać się do podłoża, podążaj za nim, aby przygotować sobie najlepszą pozycję do obrony i ataku.
 • Atakując go, staraj się być za nim, by zwiększyć obrażenia.
197
 • Gdy stoisz przed bossem, ten najczęściej atakuje pazurami i skrzydłami. Dosyć łatwo uniknąć obrażeń, blokując uderzenie lub wykonując unik. Jeśli zaatakuje pazurami, bądź przygotowany na serię składającą się z dwóch uderzeń, więc wyprowadź kontratak dopiero po drugim uderzeniu.
 • Sowa wypuszcza czarno-szare duchy, które podążają w twoją stronę. Może nie są zabójcze, ale należy je omijać. Poruszają się dosyć wolno, więc obiegnij je, by uniknąć kontaktu z nimi.
198
 • Boss często strzela czerwonym laserem w twoją stronę. Jest to szybki atak, więc masz mało czasu na reakcję. Strzela laserem, gdy stoisz przed przeciwnikiem, ale też potrafi obrócić głowę, kiedy stoisz za nim i wtedy promień może cię również dosięgnąć. Dlatego miej się cały czas na baczności - bądź przygotowany na ten atak (spróbuj go zablokować, gdy tylko zobaczysz czerwony promień wyłaniający się z jego oczu).
 • Gdy boss unosi się w powietrzu, może cię zaatakować pazurami lub wykonać atak z czerwoną poświatą. Bardzo trudno wykonać kontrę w tej sytuacji, więc uskocz na bok.
 • Atak dystansowy bossa łatwo zablokować. Gdy tylko zobaczysz ruch skrzydeł, możesz spodziewać się, że po chwili wylecą z nich pociski. Trzymaj gardę, by je odbić.
199
 • W stanie Królestwa Ciemności walka z tym przeciwnikiem staje się dużo trudniejsza. Nie dosyć, że twoja energii Ki wolniej się regeneruje, to ciemności, które spowiją arenę, znacznie utrudnią rozgrywkę. Dlatego skoncentruj się na obronie i wyczekuj dogodnej okazji do zadania obrażeń.
 • Podczas trwania Królestwa Ciemności bardziej niż na bossie skoncentruj się na czerwonym oku (widoczne na obrazku powyżej), które pojawi się na krańcu areny. Jeśli je zniszczysz, wówczas Tatarimokke padnie na ziemie i będziesz mógł wykonać zabójczy cios, który odbierze mu bardzo dużo punktów życia. Spiesz się jednak, gdyż przeciwnik będzie leżał nieruchomo tylko przez kilka sekund.
 • Kiedy będziesz atakował czerwone oko, cały czas obserwuj, gdzie znajduje się boss. Nie będzie on bowiem czekał bezczynnie, aż zniszczysz powiązany z nim obiekt. Gdy wróg zbliży się do ciebie, wycofaj się i odciągnij go od oka, by po chwili wrócić w to miejsca i znowu je zaatakować.

Następnie: Nioh - boss: Magara Naotaka

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Saito Yoshitatsu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami