Nioh 2 - Królestwo Ciemności, Kraina Yokai: jak niszczyć, oczyszczać

Jak pozbyć się negatywnych efektów tworzonych przez demony - yokai.

W Nioh 2 naszymi głównymi przeciwnikami są yokai, czyli demony o bardzo potężnej sile, którą wykorzystują, by plugawić swoją nieczystą mocą teren wokół nich, tym samym utrudniając nam walkę z nimi.

Robią to na dwa sposoby:

  1. tworząc Krainę Yokai, czyli obszar na ziemi, niewielkiej wielkości, który przypomina szaro-czarny obłok. Kiedy nasza postać przebywa na tym spaczonym terenie, jej Ki odnawia się dużo wolniej. Co więcej, wszystkie yoaki, które się w nim znajdą, rosną w siłę. Dlatego należy unikać tych miejsc, a najlepiej je likwidować (jak to zrobić opisujemy poniżej).
  2. utrzymując swoim istnieniem Królestwo Ciemności, które ma o wiele większy zasięg niż Kraina Yokai. Po wkroczeniu do Królestwa Ciemności, które charakteryzuje się szaro-ciemnymi barwami otoczenia, regeneracja Ki naszego bohatera drastycznie spada, a demony są dużo silniejsze. Podczas walk z bossami, ci potężni przeciwnicy potrafią przywoływać - na pewnie czas - stan Królestwa Ciemności, który znacznie utrudnia i tak niełatwe starcie.
124

W jaki sposób można niszczyć Krainę Yokai i Królestwo Ciemności?

  • Kraina Yokai - aby oczyścić splugawiony obszar, należy wykonać impuls Ki, gdy będziemy w nim przebywać.
  • Królestwo Ciemności - aby oczyścić cały teren spaczony Królestwem Ciemności należy odszukać i zabić yokai, który utrzymuje ten stan. Na tym obszarze może znajdować się wiele różnych przeciwników, ale tylko jeden z nich odpowiada za ten niekorzystny efekt. Dopóki go nie zabijemy, nie dowiemy który demon przyczynia się do tego.
123

Następnie: Nioh 2 - duch opiekuńczy, przemiana yokai: rodzaje, jak i kiedy korzystać

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - ściany z oczami (Nurikabe): jak niszczyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami