Nioh 2 - walka: postawa niska, średnia i wysoka

Która postawa przynosi najlepszy efekt podczas starć z wrogami?

System walki w Nioh 2 jest bardzo rozbudowany. Każdy rodzaj oręża posiada szybki i silny atak w każdej postawie bojowej, które ponizej opisujemy.

W grze wyróżniamy trzy rodzaje postaw:

  • Postawa niska (1) - charakteryzuje się najmniejszym zużyciem Ki (wytrzymałości), ale jednocześnie każde uderzenie zabiera stosunkowo małe obrażenia. Jednakże warto zwrócić uwagę, że w postawie niskiej możemy wyprowadzić zdecydowanie więcej uderzeń niż w innych posturach. Postawa niska przydaje się, gdy chcemy zasypać wrogów serią szybkich uderzeń, jednocześnie łatwiej kontrolując zużycie staminy.
  • Postawa wysoka (2) - dzięki niej zadamy największe obrażenia, uderzając pojedynczo. Każdy cios wymaga dużego nakładu wytrzymałości, dlatego należy uważać, żeby nie przesadzić z liczbą ataków. Postawa wysoka przydaje się zwłaszcza przeciwko silnym przeciwnikom, którym chcemy zadać maksymalnie jeden-dwa ciosy, i wycofać się. Z tego właśnie względu te ataki muszą zadać jak największe obrażenia jednorazowo. Należy zwrócić uwagę, że w postawie wysokiej nasze ciosy wyprowadzamy najwolniej, więc może zdarzyć się sytuacja, w której to przeciwnik zdąży nas zranić zanim nasz atak go dosięgnie. Dlatego też trzeba ostrożnie planować każde uderzenie.
  • Postawa średnia (3) - to postawa pośrednia pomiędzy niską a wysoką posturą. Łączy w sobie cechy jednej i drugiej, tworząc mieszankę kompromisowego rozwiązania, sprawdzającego się praktycznie w każdych warunkach (umiarkowane obrażenia, zużycie Ki i szybkości wyprowadzanych uderzeń).
113

Na stronie Nioh 2 - sterowanie na PS4 dowiesz się, jakich przycisków należy użyć, aby zmienić postawę.

Trudno jednoznacznie określić, która postawa jest najlepsza, gdyż zależy to od wielu czynników, między innymi od stylu (defensywny, ofensywny), jaki preferuje gracz, a także od broni, które w różnych postawach mają różne właściwości. Dlatego warto testować oręż w każdej posturze i weryfikować, która z nich przynosi najlepszy efekt.

Inną sprawą jest fakt, że postawy możemy dowolnie i szybko zmieniać podczas starcia, po to by dostosowywać ją do aktualnych warunków. Inną broń i posturę możemy użyć przeciwko jednemu przeciwnikowi, inną wobec grupie wrogów, a jeszcze inną przeciw silnemu yokai.

Pomijając indywidualne upodobania i wyjątki można uznać, że korzystanie z postawy średniej jest najkorzystniejszym sposobem w przypadku większości walk, które stoczymy - czy to z potężnymi demonami, czy ze zwykłymi przeciwnikami, czy też bossami. Średnia postawa zapewnia najlepszy kompromis pomiędzy atakiem a obroną, a także pomiędzy siłą obrażeń a zużyciem Ki.

Testując broń, warto zwrócić uwagę, że w każdej postawie każdaą broń możemy użyć na dwa sposoby: wyprowadzając szybki atak (przycisk: kwadrat na PS4) lub silny (trójkąt). Daje nam to aż 6 różnych uderzeń jednym orężem.

Następnie: Nioh 2 - Ki (stamina, wytrzymałość): regeneracja, impuls, jak zwiększać

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - walka: atak, garda, blok, unik, uskok, poruszanie się

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami