Nioh 2 - konsekwencje śmierci: grób, utrata amrity i ducha opiekuńczego

Wszystko, co musisz wiedzieć o śmierci i związanych z nią konsekwencjach.

Nioh 2 charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, który wynika nie tylko ze skomplikowanych walk z przeciwnikami i bossami, ale również ze względu na nieprzystępną mechanikę, szczególnie dotkliwą dla gracza, który dopiero zaczyna swoją przygodę z gatunkiem soulslike.

Przede wszystkim jedną z najbardziej problematycznych kwestii jest brak klasycznego zapisu stanu gry - czy to w formie ręcznego, czy automatycznego save'a. Jeśli zginiemy, rozpoczynamy rozgrywkę od momentu wizyty w ostatnio aktywowanym chramie. To znaczy, że wszyscy przeciwnicy, który pokonaliśmy do tej pory, zostaną zresetowani i na nowo musimy się z nimi uporać.

A co najgorsze, przepada - zdobyta do momentu zgonu - cała amrita (punkty doświadczenia), a także wskaźnik ducha opiekuńczego. Mamy jednak jedną szansę na cofnięcie tego negatywnego efektu związanego ze śmiercią.

045

Jeśli dotrzemy do miejsca, w którym wcześniej zostaliśmy pokonani, zobaczymy swój grób (1) - w postaci wybranego wcześniej ducha opiekuńczego. Wystarczy, że zbliżymy się do niego i go dotkniemy, a odzyskamy wcześniej utraconą amritę, a także ducha opiekuńczego (wraz z takim samym poziomem wskaźnika, jaki zdobyliśmy do momentu śmierci).

046

W przypadku walki z bossem, wystarczy, że pojawimy się na arenie, a nasza postać automatycznie wchłonie ducha opiekuńczego oraz całą amritę.

Jeżeli jednak zginiemy ponownie, zanim dotrzemy go naszego grobu, amrita oraz wskaźnik ducha przepadnie (bezpowrotnie). Odrodzimy się w chramie z zerowym stanem punktów doświadczenia i ducha opiekuńczego.

Istnieje jeszcze jeden, łatwiejszy, sposób na odzyskanie ducha opiekuńczego oraz amrity. Po śmierci można użyć przedmiotu o nazwie: Świeca przywoławcza. Jest to dosyć rzadki przedmiot i warto z niego korzystać, jeśli faktycznie wymaga tego sytuacja - zebraliśmy dużo punktów doświadczenia, nasz grób jest oddalony od chramu bardzo daleko, a dotarcie do niego wiąże się z dużym ryzykiem. Wówczas warto użyć świecy, jeśli nie chcemy stracić amrity.

Następnie: Nioh 2 - leczenie, przedmioty lecznicze, regeneracja zdrowia, jak się leczyć

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - chram, kapliczka: jak się szybko przenieść

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami