Nioh 2 - jak szybko awansować i zdobywać amritę

Czynności, za które otrzymujemy doświadczenie.

W Nioh 2 amritą nazywane są punkty doświadczenia, które są niezbędne do rozwijania naszej postaci. Istnieje wiele sposobów na jej zdobywanie.

Na poniższej stronie dowiesz się, za jakie czynności zdobędziesz cenne doświadczenia. Pamiętaj jednak, że konsekwencje śmierci są bardzo bolesne, gdyż możesz stracić zebraną wcześniej amritę, dlatego miej na uwadze nie tylko kumulowanie punktów doświadczenia, ale też jej ochronę w trakcie rozgrywki.

Amritę zdobywasz gdy:

  • zabijasz przeciwników (wszystkie rodzaje: zwykli, yokai, bossowie). Również zadając obrażenia wrogom, otrzymamy niewielką ilość amrity;
  • wykonujesz misje (wszystkie rodzaje oprócz treningowych - Dojo; zadanie główne przynoszą najwięcej amrity);
  • składasz ofiarę z przedmiotów - możesz to zrobić w chramie (podczas wykonywania zadania lun na ekranie mapy regionu);
  • podnosisz przedmiot z żółtych obłoczków (1) - podczas rozgrywki często natrafisz na żółte obiekty, które warto przeszukać w poszukiwaniu wyposażenia;
  • odwiedzisz nowy chram.
044

Najlepszym sposobem „farmienia” doświadczenia jest powtarzanie zadań głównych i wykonywania zadań pobocznych. Możemy również przechodzić ten sam etap zadania, ciągle go powtarzając, resetując przeciwników za pomocą chramu.

Jeśli zależy nam, aby cały czas zdobywać, jak najwięcej doświadczenia, warto skupić się na zbieraniu kodam ze złotymi kapeluszami. Im więcej ich znajdziemy w danym regionie, tym większą ilość amrity będziemy zdobywać każdorazowo. Błogosławieństwo wyroczni kodamy bowiem zapewnia nam specjalną premię do zdobywanego doświadczenia. Więcej informacji o tym zagadnieniu znajdziesz na tej stronie: Nioh 2 - kodamy: rodzaje, błogosławieństwa, gdzie szukać.

Następnie: Nioh 2 - resetowanie statystyk, księga reinkarnacji, jak zdobyć

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - rozwój postaci: statystyki, atrybuty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami