Nioh 2 - chram, kapliczka: jak się szybko przenieść

Sposób na natychmiastowy powrót do najbliższego chramu.

Chram w Nioh 2 odgrywa bardzo ważną rolę. W kapliczce wykonamy wiele istotnych dla rozgrywki czynności, na czele z autozapisem, rozwijaniem naszej postaci, a także z uzupełnieniem życia i zapasu eliksirów leczniczych.

Dlatego też powrót do odwiedzonego wcześniej chramu lub odnalezienie nowego jest tak bardzo znaczące. Jest to bowiem jedno z nielicznych miejsce, w którym możemy czuć się bezpiecznie.

Ze względu na wysoki poziom trudności gry oraz fakt, że czasami możemy po prostu pogubić się lokacji, a z pomocą nie przyjdzie nam mapa czy wskaźnik celu misji, możemy wówczas znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. A na domiar złego jeśli brakuje nam eliksirów leczniczych, a wróg przed nami tylko czeka na nasze potknięcie, to czy nie lepiej zawrócić, by odnaleźć ostatnio odwiedzony chram?

042

A co w sytuacji jeśli nie możemy go odnaleźć lub droga w kierunku kapliczki jest silnie obstawiona przez przeciwników? Wówczas możemy skorzystać z Miecza do seppuku (1). Jest to przedmiot wielokrotnego użytku, który zdobędziemy na wczesnym etapie gry, służący do drastycznej metody przenoszenia się do ostatnio odwiedzonego chramu.

Za pomocą tego przedmiotu nasza postać bowiem popełni samobójstwo. Po rozpruciu sobie brzucha mieczem bohater pojawi się przy chramie. Należy mieć na uwadze jednak, że po skorzystaniu z tej metody stracimy całą amritę, więc warto ten ruch przemyśleć.

Innym sposobem, by szybko przenieść się do chramu jest skorzystanie z amuletu podróżnego. Działa tak samo jak miecz do seppuku, z tą różnicą, że - po jego użyciu - nie tracimy cennej amrity, ale jego wadą jest to, że jest to przedmiot jednorazowego użytku.

Następnie: Nioh 2 - konsekwencje śmierci: grób, utrata amrity i ducha opiekuńczego

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - chram: funkcje, do czego służy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami