Wolcen - korzystanie z osłony, tarcza energetyczna

Jak korzystać.

Osłona w grze Wolcen to nic innego jak tarcza energetyczna. Chroni ona zdrowie postaci - jest w pierwszej kolejności zużywana, gdy postać otrzymuje obrażenia, a dopiero po jej przebiciu postać traci faktyczne punkty zdrowia. Jak więc z niej korzystać i jakie są tego korzyści?

Wartość osłony sprawdzić można spoglądając na pasek zdrowia postaci - część z niebieską obwódką (1) przedstawia jej ilość, a po najechani na nią kursorem sprawdzić możemy dokładną wartość. Jak zostało wspomniane we wstępie, osłona chroni postać przed otrzymywaniem obrażeń.

059

Największą różnicą osłony jest jej sposób regeneracji - jest on znacznie szybszy, niż regeneracja punktów zdrowia, przez co pozwala na sprawniejsze odnawianie tego surowca. Jednakże, regeneracja osłony jest opóźniona - potrzeba kilku sekund, podczas których postać nie otrzymuje obrażeń, by się rozpoczęła. Proces ten można przyspieszyć przy pomocy przedmiotów i zdolności pasywnych.

Najprostszym sposobem na zwiększenie osłony jest korzystanie z elementów zbroi przeznaczonych dla Czarodzieja (2). Każdy z tych przedmiotów oferuje zwiększenie osłony (3), kosztem jednak braku domyślnych wzmocnień do odporności, szansy na blok czy pancerza.

Jeśli chcesz korzystać z osłony, najlepiej jest poświęcić się temu w 100% - wyposażyć postać we wszystkie elementy pancerza, które powiększają ten parametr, a także zainwestować w zdolności pasywne, które jeszcze bardziej go podniosą. Jeden czy dwa przedmioty oferujące osłonę nie wpłyną w wielkim stopniu na zdolności defensywne postaci.

Następnie: Wolcen - barwniki: zmiana wyglądu i kolorów

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - walka z bossami: sztuczki i porady

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami