Blair Witch - Rozdział 8: wagonik, zagadka z piecem, zawór, wskaźnik ciśnienia

Zagadka związana z uruchomieniem mechanizmu. Odblokowanie drogi do tartaku.

W trakcie rozdziału 7 bohater wraz z Bulletem przechodził przez las, mając przy tym halucynacje związane z żołnierzami i trwającą walką. Po dotarciu do miejsca traci świadomość, a po chwili budzi się w lesie rozpoczynając kolejny etap wędrówki.

047

Zacznij od wciśnięcia i przytrzymania klawisza, aby puścić Bulleta. Rusz w głąb lasu i kontynuuj, aż do pagórka, z którego zobaczysz las. Skręć wtedy w lewo i przejdź pod powalonym drzewem (1).

Po chwili dotrzesz do torów i drewnianego znaku. Udaj się w lewo, kierując się do obozu A (po drodze będziesz mógł odsłuchać wiadomość z poczty głosowej).

048

Droga doprowadzi do wagonika. Wejdź na niego i przeczytaj instrukcję (2). Sterowanie wagonikiem polega na wciśnięciu czerwonego przycisku (3), a następnie ustaleniu kierunku jazdy przy pomocy wajchy (4). Możesz jechać do przodu lub tyłu. Jeśli chcesz zatrzymać wagonik, to wystarczy skorzystać z dźwigni hamulca (5). Aby wagonik jechał hamulec musi być w pozycji pionowej.

049

Zacznij jechać przed siebie i zatrzymaj wagonik po dotarciu do rozwidlenia. Wysiądź i udaj się w prawo, gdzie zobaczysz budynek (6) i piec (7). Aby dostać się do budynku należy podnieść kasetę z lewej i zatrzymać ją w momencie, kiedy drzwi do niego są otwarte. W środku znajdziesz instrukcję obsługi pieca oraz notatkę. Jeśli chodzi o sam piec, to obecnie brakuje w nim dwóch części, które należy znaleźć.

050

Wróć w pobliże wagonika i przestaw zwrotnicę (8) tak, aby strzałka wskazywała w lewo. Jeśli nie zatrzymałeś się przed rozjazdem, to najpierw wycofaj wagonika i dopiero przestaw dźwignię. Następnie wsiądź do wagonika i zacznij jechać w lewo. Jedź wagonikiem do końca, eliminując po drodze dwa potwory.

051

Po dotarciu na miejsce wyrusz przed siebie w stronę drewnianych ruin. Po prawej będziesz mijał skrzynkę z bezpiecznikami, którą na razie zignoruj. Po dotarciu do stołu udaj się na platformę z lewej i podnieś bezpiecznik (9).

052

Wróć z nim do skrzynki, przestaw dźwignię (10), po czym wkręć go w brakujące miejsce (11), a następnie znów przestaw dźwignię, żeby przywrócić zasilanie.

053

Wróć do platformy ze stołem i udaj się w prawo, przechodząc pod belką. Kontynuuj, aż dotrzesz do dużej belki (12), po której przejdź na drugą stronę, gdzie podejdź do zniszczonego mechanizmu (13).

054

Zlokalizuj na nim zawór (14), który podnieś. Kiedy to uczynisz wróć do wagonika i zacznij jechać do tyłu.

055

Zatrzymaj się na stacji oznaczonej jako Shed (15) - możliwe, że będziesz musiał pokonać kolejnego potwora. Po uczynieniu tego uruchom generator (16) i skieruj się w prawo.

056

Dotrzesz do drewnianego domku, który obejdź z prawej strony, aż do ściany z oknem. Podejdź do niego, a w środku na ziemi zobaczysz wskaźnik ciśnienia (17). Wydaje polecenie Bulletowi, żeby go przyniósł.

057

Ze zdobytymi częściami (tj. z zaworem i wskaźnikiem ciśnienia) wróć do wagonika i dojedź do stacji z piecem. Podejdź do niego i umieść przedmioty w dwóch miejscach (18, 19) z prawej. Następnie uruchom kasetę wideo i znajdź fragment z palącym się piecem. Zatrzymaj nagranie w tym miejscu, dzięki czemu piec (20) zacznie się palić.

058

Podejdź do zaworu i obracaj go w lewo i w prawo tak, żeby utrzymać strzałkę na zielonym polu (21). Uczynienie tego przez kilka chwil sprawi, że z torów zostanie ściągnięta belka (22). Wróć w pobliże wagonika, przestaw zwrotnicę strzałką w prawo i zacznij jechać w stronę tartaku (sawmill).

Następnie: Blair Witch - Rozdział 9: przejazd wagonikiem, droga do tartaku

Spis treści: Blair Witch - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Blair Witch - Rozdział 7: fruwające liście, wysepki w lesie, miasto

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami