Kanadyjscy żołnierze otrzymali rozkaz gry w Pokemon Go po premierze

Przez intruzów w bazach militarnych.

Z opublikowanych niedawno wewnętrznych dokumentów wojska kanadyjskiego wynika, że po premierze Pokemon Go w 2016 roku część żołnierzy otrzymała rozkaz korzystania z aplikacji. Wszystko ze względu na nieproszonych gości, którzy pojawiali się na terenie baz militarnych.

Okazało się, że niektóre wojskowe tereny, które są oczywiście objęte zakazem wstępu, stały się w grze PokeStopami i Gymami - miejscami, z którymi użytkownicy wchodzą w interakcję, by otrzymywać ważne przedmioty i toczyć walki.

pok1
Niektórzy nie cofną się niemal przed niczym w poszukiwaniu nowych przygód

„Proszę przekazać dalej informację, że najwyraźniej Fort Frontenac jest zarówno Pokegymem, jak i Pokestopem. Będąc całkowicie szczerym, nie mam pojęcia, co to znaczy” - głosi jeden z mailów wewnętrznych, wysłanych w 2016 roku przez mjr Jeffa Monaghana z bazy Kingston w Ontario.

Zgodnie z dokumentami, co najmniej trzech oficerów, znajdujących się w różnych bazach, otrzymało zadanie przeczesywania terenów ze smartfonem i włączonym Pokemon Go, by szukać Pokemonów i zlokalizować inne ważne dla gry miejsca.

„Chyba powinniśmy zatrudnić 12-latka, żeby nam z tym pomógł” - pisał żartobliwie David Levenick, ekspert ds. bezpieczeństwa z bazy Borden w Ontario.

Kanadyjscy żołnierze zauważyli wzmożoną aktywność w bazach wojskowych zaledwie kilka tygodni po premierze Pokemon Go. Jedna z kobiet, która rzekomo korzystała z aplikacji, została przyłapana podczas wdrapywania się na czołg.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Był też mężczyzna, który wtargnął na zakazany teren militarny, tłumacząc, że chciał zdobyć więcej „punktów” w Pokemon Go niż syn. Trudno jednak zrozumieć, o jakie punkty chodzi, być może wypowiedź została błędnie zapamiętana.

Źródło: New York Times

Następnie: PC i konsola w jednym - nowy Big O to komputer z wbudowanym Xbox One lub PS4

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami