Darksiders Genesis - Belial (boss)

Główny przeciwnik w rozdziale 9.

Belial jest kolejnym bossem, na którego natkniesz się w trakcie przechodzenia rozdziału 9. Jest to etap składający się jedynie z walki z bossem. Aby się do niego dostać należy najpierw, przy pomocy belek, przedostać się przez zbiornik z kwasem, a następnie rzucić mieczem Wojny w dwa zielone kryształy, stojące po dwóch stronach bramy.

b042

Początkowa faza starcia z Belialem jest stosunkowo prosta. Chociaż rywal wydaje się powolny, to dysponuje umiejętnością teleportowania się (1). Kiedy tylko widzisz, że do tego dochodzi odskakuj od niego jak najdalej, ponieważ rywal od razu wyprowadzi cios.

b043

Ponadto przeciwnik będzie wytwarzał portal, z którego wystrzeliwuje ognistą włócznię (2). Kiedy tylko widzisz, że szykuje się do wykonania tego ataku, szybko schodź z drogi pocisku.

b044

Po zabraniu przeciwnikowi pewnej ilości zdrowia ten przemieści się do narożnika (3) i zacznie wsysać przywołane ghule (4). Staraj się je jak najszybciej zabijać, ponieważ jeśli dotrą do Beliala, to przywrócą mu część życia.

b045

Po zakończeniu tej sekwencji na środku areny pojawi się młot, a po chwili sam Belial - odsuń się szybko, ponieważ rywal wykona przy tym atak obszarowy. Od tego momentu boss będzie łączył się z pobliskimi kryształami (5). Jedna wiązka przywraca jego zdrowie, a druga wzmacnia siłę. Możesz niszczyć je mieczami Wojny lub poświęcić czas na zadawanie rywalowi obrażeń.

b046

W walce z Belialem warto trzymać się na dystans nie tylko przez jego zabójcze ciosy trójzębem, ale także atak obszarowy w postaci ognistych smug (6). Jeśli je przywoła to najlepiej ostrzeliwać go z daleka lub starać się znaleźć między nimi, gdzie bohater nie otrzyma obrażeń.

b047

Oprócz wspomnianego wystrzału z portalu, Belial będzie również wystrzeliwał z ręki ogniste pociski (7). Wprawdzie nie są zbyt szybkie i łatwo im umknąć, jednak zachowaj czujność, bo po chwili wracają na arenę i w trakcie walki można na nie przez przypadek trafić.

b048

Kiedy pasek zdrowia Beliala spadnie do zera, podejdź do przeciwnika (8) i dobij go ciosem wykańczającym.

Następnie: Darksiders Genesis - Astarte (boss)

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Działo Spustoszenia (boss)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami