Stworzono około 600 projektów okładki Wiedźmina 3 przed finalną wersją

Do perfekcji.

Artyści pracujący nad okładką Wiedźmina 3 przygotowali około 600 wersji, zanim wybrano ostateczny projekt - ujawnia Bartłomiej Gaweł, który przez 11 lat odpowiadał w dziale marketingu CD Projekt Red za oprawę wizualną.

Gaweł jest autorem grafiki, która zdobi pudełko gry - widocznej poniżej. Artysta rozpoczął prace około rok przed ujawnieniem projektu.

wie1

Okładka z Geraltem wyciągającym miecz z pochwy to koncepcja, który pojawiła się od samego początku prac. Poniżej jeden z pierwszych szkiców Gawła - jeszcze ze stalowym mieczem, który ostatecznie zamieniono na srebrny.

wie2
Autor: Bartłomiej Gaweł

Autor twierdzi, że chciał przedstawić Wiedźmina w pozycji, w której nie ma zbyt wiele miejsca wokół siebie, ponieważ jest otoczony przeciwnikami - stąd nietypowy sposób wyciągania miecza.

W poszukiwaniu ostatecznej okładki CD Projekt Red kontaktowało się podobno z zewnętrznymi agencjami marketingowymi, w większości ze Stanów Zjednoczonych, jednak studio nie było zadowolone ze współpracy. Wrócono więc do pierwotnej koncepcji, nieco ją przerabiając i dostosowując szczegóły.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

„Okładki mają też spełniać oczekiwania nie tylko wizerunkowe, czyli pokazywać, o czym ta gra jest, ale też sprzedażowe, powinny się wyróżniać na tle innych” - tłumaczy Bartłomiej Gaweł.

Źródło: Grynieznane

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami