Red Dead Redemption 2 bez fabularnych DLC - Rockstar chce skupić się na trybie sieciowym

Priorytetem moduł Red Dead Online.

Red Dead Redemption 2 najprawdopodobniej nie otrzyma fabularnych rozszerzeń. Twórcy gry ze studia Rockstar przekonują, że chcą skupić się głównie na module wieloosobowym.

Główna producentka Red Dead Online - Katie Pica - udzieliła wywiadu serwisowi VG247. W rozmowie deweloperka wyjaśnia, że na razie nie ma w planach dodatków przeznaczonych dla pojedynczego gracza do interaktywnego westernu.

- Obecnie jesteśmy w stu procentach skupieni na module wieloosobowym, ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia. Mamy też nadzieję przenieść wszystko, za co fani pokochali zabawę singlową, do świata sieciowego i uwypuklić - tłumaczy.

rdr_bez_dlc
Tryb fabularny nie otrzyma DLC

Pica podkreśla, że przyszłe aktualizacje wariantu sieciowego rozmiarem i skalą powinny przypominać tradycyjne rozszerzenia fabularne. Jednocześnie zaznacza, że wszyscy w Rockstarze „uwielbiają” produkcje dla pojedynczego gracza.

- W przypadku Red Dead Redemption 2 ambicje zespołu były ogromne i budując świat o takiej skali zawsze koncentrujemy się przede wszystkim na zabawie single-player. Nasze plany dotyczące tytułów sieciowych są równie duże i zamierzamy rozbudowywać Red Dead Online tak, by pasował do świata, który przygotowaliśmy na rzecz kampanii fabularnej - mówi.

Deweloperka obiecuje, że moduł wieloosobowy wzbogaci się nie tylko o kolejne profesje (w ramach niedawno zaimplementowanego systemu ról), ale też aktywności, losowe wydarzenia, postacie niezależne, nowe sposoby interakcji z otoczeniem i ogólne poprawki rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że Rockstar już raz obrał podobną strategię. Niedawno w kodzie GTA 5 odnaleziono ślady niezrealizowanych dodatków fabularnych o zombie i Trevorze - DLC anulowano, by rozwinąć tryb sieciowy tytułu.

Źródło: VG247

Następnie: FIFA 20 z problemami w trybie kariery - gracze domagają się zmian i poprawek

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami