Borderlands 3 na PS4 Pro pozwoli grać w 60 FPS lub 4K

W planach dwa tryby działania.

Twórcy nastawionej na kooperację strzelanki Borderlands 3 ze studia Gearbox Software ujawnili, że na PS4 Pro gra umożliwi rozgrywkę w 60 FPS lub 4K.

W rozmowie z europejskim blogiem PlayStation odpowiedzialny za promowanie tytułu w mediach społecznościowych Scott Velasquez poinformował, że na mocniejszym modelu konsoli Sony produkcja zaoferuje dwa tryby działania.

Pierwszy postawi na wydajność, pozwalając na zabawę w 60 klatkach na sekundę i 1080p. Drugi położy nacisk na rozdzielczość, umożliwiając zmagania w 4K, aczkolwiek przy niższej płynności na poziomie 30 FPS.

borderlands_3_ps4_60
W Borderlands 3 zmierzymy się z wieloma bestiami

Co ciekawe, na odbiornikach Full HD wybranie opcji koncentrującej się na rozmiarze ekranu przełoży się na ładniejszy i ostrzejszy obraz. Deweloper tłumaczy, że wówczas gra wykorzysta moc PS4 Pro do poprawienia grafiki.

W obu trybach nie zabraknie obsługi HDR, dzięki któremu na telewizorach kompatybilnych z funkcją strzelanka powinna wyglądać nieco lepiej. Velasquez obiecuje między innymi bardziej szczegółowe modele postaci i otoczenia oraz mocniej nasycone barwy.

borderlands3_ps4_pro
Nie zabraknie komiksowej oprawy graficznej

Zobacz: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Na razie nie jest jasne, czy podobne opcje graficzne pojawią się na konsoli Microsoftu, ale jest to wysoce prawdopodobne - jakiś czas temu twórcy przyznali, że chcą, by identyczne warianty dostępne były na Xbox One X.

Borderlands 3 zadebiutuje 13 września na PC, PS4 i Xbox One. Najnowsza część serii zaoferuje na początku cztery klasy postaci, a w trakcie kampanii odwiedzimy kilka różnych planet i skorzystamy z milionów broni.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Google Pixel 4 jak OnePlus 7 Pro - zaoferuje wyświetlacz 90Hz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami