Fani Minecrafta odtworzyli Śródziemie Tolkiena. Prace trwały dziewięć lat

Projekt o ogromnej skali.

Minecraft Middle Earth to wspólny projekt zorganizowanej grupy fanów Minecrafta, którzy odtworzyli w grze całe Śródziemie, czyli kontynent, na którym rozgrywa się akcja „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Prace trwały aż dziewięć lat.

Poniższy materiał prezentuje ogromną skalę wirtualnego świata. Podróż zaczyna się w chacie Bilbo Bagginsa, następnie mamy szansę zobaczyć lasy, pola i cały region Shire. Nie zabrakło detali, jak wózek z fajerwerkami Gandalfa czy miejsce, w którym hobbit miał imprezę urodzinową.

Jest też Minas Tirith, Rivendell, Moria czy Caras Galadhon. Zespół Minecraft Middle Earth zadbał nawet o umieszczenie na ziemi śladów stóp, które pokazują trasę bohaterów w drodze do zniszczenia pierścienia. Oznacza to, że fani uniwersum mogą w całości przebyć podróż od Shire do Góry Przeznaczenia.

Twórcy inspirują się głównie filmami w reżyserii Petera Jacksona ze względu na łatwość odwzorowania, ale w wokselowym Śródziemiu pojawiają się też lokacje obecne tylko w książkach.

mid1
Prawdziwa gratka dla fanów świata fantasy

Zdecydowana większość projektu jest już zakończona, ale zespół chce jeszcze dopracować detale. Wciąż można zgłosić się do pomocy, ale twórcy nie przyjmują każdego - należy wykazać się doświadczeniem w mniejszych projektach.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami