The Sinking City - Dziedzictwo historyczne: zabytki, kamienne tablice, retrokognicje (sprawa poboczna)

Pięć ważnych miejsc: Kościół Zbawienia, Targ Rybny, Szpital Najświętszej Marii Panny, Kościół Św. Michała, Uniwersytet Oakmont.

Jest to zadanie dodatkowe związane z ważnymi budynkami w mieście Oakmont. Możesz je aktywować np. po dotarciu Kościoła Zbawienia (A na mapie), leżącego przy Marsh Ave w Porcie odkupienia i przeczytaniu kartki, która znajduje się na kamiennej tablicy.

d032

Celem misji jest odwiedzenie wskazanych miejsc, a następnie zapoznanie się z nimi poprzez odtworzenie sytuacji, które miały miejsce w przeszłości.

Uwaga - zadanie prawdopodobnie da się aktywować przez przeczytanie notatki, która początkowo może znajdować się przy kamiennej tablicy któregokolwiek z wymienionych zabytków.

Kościół Zbawienia

d033

Po dotarciu do kościoła przeczytaj kartkę na kamiennej tablicy (1), a potem zapoznaj się z informacją, która jest wyryta w kamieniu.

d034

Przy bramie pojawi się miejsce, gdzie możesz rozpocząć retrokognicję. Skorzystaj z oka umysłu i odnajdź trzy punkty z wydarzeniami z przeszłości. Dwa z nich są z przodu kościoła, a trzeci z jego tyłu. Następnie ustaw wydarzenia w kolejności - rozmowa osób przy budowie (2), wypędzenie krzyczącego mężczyzny (3), rozmowa przy trumnach (4) z drugiej strony kościoła.

Targ Rybny

d035

Targ rybny (1) jest umiejscowiony we wschodniej części dzielnicy o nazwie Muszelki.

d036

Kamienną tablicę (2) znajdziesz przed jednym z wejść na targ. Przeczytaj znajdującą się na niej informacje.

d037

Następnie użyj oka umysłu, żeby przywołać wizje z przeszłości. Ustaw je w prawidłowej kolejności - najpierw scena przed targiem (3), potem strzelanina (4), a na końcu rozmowa (5) kilku osób na placu targowym.

Szpital Najświętszej Marii Panny

d038

Szpital (1) znajduje się w centralnej części dzielnicy o nazwie Zakrytki i będziesz odwiedzał go wielokrotnie w trakcie prowadzenia głównych śledztw.

d039

Kamienną tablicę (2) znajdziesz tuż przed wejściem do głównego budynku.

d040

Skorzystaj z retrokognicji i ustal kolejność wydarzeń w następujący sposób: scena przy szpitalu (3), scena na terenie (4) okalającym główny budynek, scena przed bramą (5).

Uniwersytet Oakmont

d041

Uniwersytet (1) znajdziesz w zachodniej części mapy, a konkretnie w regionie Trzcinowe Wzgórza.

d042

Wejdź na teren uniwersyteckich budynków i wśród alejek odnajdź kamienną tablicę (2).

d043

Po przyjrzeniu się jej rozejrzyj się za trzema śladami z przeszłości i ustal prawidłową kolejność. Będzie to scena mówiąca o nowym monolicie (3), scena o szkodliwości badań (4), a na końcu stwierdzenie, że badania należy kontynuować (5).

Kościół Św. Michała

d044

Ostatnim z zabytków, jaki należy odwiedzić, jest Kościół Św. Michała (1), który jest położony w centrum dzielnicy Adwent.

d045

Kamienną tablicę (2) znajdziesz na lewo od głównego wejścia na podwórze kościoła.

d046

Po jej przeczytaniu odnajdź trzy punkty retrokognicji i ustaw je we właściwej kolejności. Najpierw będzie to scena na dole (3), druga to wejście ludzi po ścieżce z prawej (4), a ostatnia rozgrywa się przed drzwiami kościoła (5) na wzgórzu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami