W Cyberpunk 2077 fabuła jest najważniejsza - obiecuje CD Projekt Red

Do historii dostosowywane są pozostałe elementy.

Deweloperzy z polskiego studia CD Projekt Red podkreślili, że - podobnie jak w trzech odsłonach cyklu Wiedźmin - w powstającym Cyberpunk 2077 najważniejszą rolę odgrywa fabuła.

W wywiadzie udzielonym serwisowi VG247 główny projektant misji - Paweł Sasko - wyjaśnił, że najpierw przygotowywana jest historia, do której są dostosowywane są pozostałe elementy, w tym walka.

- W naszej produkcji fabuła jest najważniejsza. Projektant zadań wspólnie ze scenarzystą wymyślają więc opowieść i fundamenty danej sekwencji - tłumaczy. Zarys implementuje się do gry, później pisane są pierwsze dialogi, a specjaliści od przerywników filmowych tworzą sceny.

cyber_fabula
Akcja Cyberpunk 2077 toczy się w futurystycznym Night City

Sasko zaznacza, że różne działy współpracują ze sobą, by wszystko było „idealne”. Natomiast w momencie, kiedy warstwa fabularna jest gotowa, wkraczają deweloperzy odpowiedzialni za starcia z przeciwnikami.

- Wszystkie sposoby rozgrywki, które widzimy w grze, są realizowane głównie przez zespoły zajmujące się potyczkami i walką. W pracach nad serią Wiedźmin takich nie mieliśmy ze względu na budżet - dodaje.

Według Sasko, wspomniana ekipa jest stosunkowo niewielka. Do obowiązków należy implementowanie już opracowanych mechanik związanych ze starciami, przygotowywanie nowych i dbanie o to, by wymiana ciosów i ognia miała odpowiednie tempo oraz rytm.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: VG247

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami