Podstawowa wersja Destiny 2 we wrześniu w modelu Free to Play. Gra trafi na Steam

Plus: przenoszenie postępów między konsolami i PC.

Deweloperzy ze studia Bungie poinformowali, że 17 września podstawowa wersja Destiny 2 przejdzie - na wszystkich platformach docelowych - na model Free to Play, otrzymując podtytuł New Light.

To oznacza, że rozgrywka będzie darmowa dla wszystkich zainteresowanych. Użytkownicy uzyskają bezpłatny dostęp nie tylko do bazowej gry, ale i rozszerzeń wydanych w pierwszym roku od premiery, czyli Klątwy Ozyrysa i StrategOS. Darmowy będzie też między innymi tryb Gambit.

Jednocześnie poinformowano, że sieciowa produkcja w wydaniu PC zniknie z oferty z Battle.net i pojawi się w cyfrowym sklepie Steam. Oczywiście autorzy przetransferują wszystkie dotychczasowe postępy na usługę Valve.

destiny_2_f2p
Akcja Destiny 2 osadzona jest w dalekiej przyszłości

To jednak nie wszystko - Bungie przygotowuje opcję przenoszenia zapisów w rozgrywce między PC, PS4, Xbox One i Google Stadia. Rozpoczętą na konsoli zabawę wznowimy więc na komputerze i odwrotnie. Znikną też treści dedykowane konkretnym urządzeniom.

W dniu przejścia Destiny 2 na model Free to Play - 17 września - zadebiutuje Shadowkeep, czyli kolejne duże rozszerzenie do wieloosobowej strzelanki. Podczas zabawy kierowani przez graczy Strażnicy powrócą na ziemski księżyc. Nowy dodatek będzie już wymagał opłaty. Cena to 149 zł za wersję podstawową.

Zobacz: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że Shadowkeep nie będzie wymagał do działania wcześniejszych DLC, ponieważ deweloperzy ze studia Bungie chcą, by gra stała się fundamentem rozbudowywanym przez użytkowników. Sami zdecydujemy, jakie treści dokupić.

Istotne zmiany w funkcjonowaniu Destiny 2 są efektem zerwania współpracy z Activision. Twórcy strzelanki odzyskali od koncernu prawa do sieciowej produkcji, uzyskując pełną niezależność i swobodę w dalszym rozwijaniu projektu.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami