Gameplay z nowego horroru twórców Until Dawn

The Dark Pictures: Man of Medan.

Magazyn Game Informer opublikowali materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z początkowych etapów Man of Medan - nowego projektu od studia Supermassive Games, które słynie między innymi z Until Dawn.

Uwaga - możliwe spoilery.

Podobnie jak poprzednia gra deweloperów, powstająca produkcja jest przygodowym horrorem. Tytuł to pierwsza odsłona antologii The Dark Pictures - każda część przedstawi samodzielną historię, osadzoną w klimacie grozy.

Produkcja opowie o grupie przyjaciół, którzy w wolnym czasie zajmują się nurkowaniem. Podczas jednej z wypraw bohaterowie postanawiają zbadać zatopiony wrak samolotu z II wojny światowej, ale w trakcie eskapady doświadczają nietypowych zjawisk i wydarzeń.

Pod względem rozgrywki, gra przypomina wspomniane Until Dawn i dzieła studia Quantic Dream. Zabawa koncentruje się więc na obserwowaniu scenek przerywnikowych z udziałem postaci i dokonywaniem zróżnicowanych wyborów, choć nie brakuje też eksploracji lokacji.

Decyzje, na które podjęcie mamy nieraz ograniczoną ilość czasu, wpłyną na dalszy rozwój fabuły. Twórcy podkreślają, że konsekwencje naszych działań są znaczące - mogą na przykład zaowocować śmiercią jednego z głównych bohaterów opowieści.

man_of_medan_01
Man of Medan postawi nacisk na relacje między postaciami

Gra jest o połowę krótsza od Until Dawn, aczkolwiek autorzy liczą, że duży stopień nieliniowości zachęci graczy do ponownego przechodzenia produkcji i dokonywania zupełnie odmiennych wyborów.

Data premiery Man of Medan nie jest znana, ale tytuł zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami