Days Gone - Tu nie jest bezpiecznie, Mnóstwo chorych ludzi

Jesteś bezpieczna: ratujemy młodą dziewczynę, Lisę.

Tuż po zakończeniu zadania Spizgany jak delfin odblokowaliśmy kolejną misję. W jej ramach musimy znaleźć i uratować dziewczynę z opuszczonego miasta, opanowanego przez świrusów i wieczystych.

Zmierzamy zatem do Marion Forks. Po dotarciu do punktu startowego uruchomi się bardzo krótki przerywnik. Po jego zakończeniu schodzimy w kierunku wody, gdzie na brzegu badamy pierwszy ślad (1). Następnie kierujemy się za białymi kropkami na radarze. Możesz też wcisnąć prawy analog, żeby podświetlić ślady, za którymi również możesz podążać.

027

Po drodze eliminuj świrusy i wieczystych. Szczególną uwagę poświęć ich snajperowi, do którego możesz zakraść się z tyłu budynku i wyeliminować go po cichu. Przebijaj się przez kolejne zastępy wrogów w kierunku niebieskiego domu (2).

Z wieczystymi możesz nawiązać także otwartą walkę - nie należą do najinteligentniejszych wrogów, jednak najlepiej odciągać ich uwagę pojedynczo, na przykład kamieniami i eliminować po cichu. Zmniejszasz wówczas ryzyko ściągnięcia uwagi świrusów. Po oczyszczeniu terenu, przejdź na tyły niebieskiego domu, gdzie na ziemi znajdziesz leżącą drabinę (3). Wykonaj na niej interakcję, dzięki czemu dostaniesz się na górne piętro budynku.

028

Misja: Mnóstwo chorych ludzi - walka z niedźwiedziem

Tym samym rozpoczynamy kolejne zadanie. Po zapoznaniu się z Lisą, musimy odprowadzić ją do motocykla. Po drodze rozprawiamy się z grupami świrusów (4), których nie możesz dopuścić do dziewczyny.

Gdy już zbliżysz się do stacji benzynowej, od razu wskocz na widoczną na poniższym obrazku przyczepę (5). W okolicy znajduje się niedźwiedź, którego musisz pokonać. Na ten moment nie przejmuj się Lisą, która samodzielnie znajdzie bezpieczne miejsce.

029

Walka z niedźwiedziem jest co prawda możliwa do ukończenia na ziemi, ale będzie to bardzo trudne. Dlatego właśnie rozpocznij od rzutu koktajlem Mołotowa (6) w zwierzę, po czym opróżnij magazynek wprost w wielkiego przeciwnika.

Niedźwiedź wówczas prawdopodobnie ucieknie. Tym samym musisz zwabić go z powrotem, a aby to zrobić, po prostu zejdź na ziemię i zacznij biegać po okolicy. Gdy zobaczysz misia, błyskawicznie wróć na przyczepę i powtórz czynność. Jeśli masz celne oko i dobry refleks, możesz także strzelać do dystrybutorów paliwa, gdy zwierzę znajdzie się obok nich. Po zlikwidowaniu zagrożenia z ukrycia wyjdzie Lisa - wsiądźcie na motocykl i zmierzajcie do obozu.

W tunelu natkniesz się na grupę bandytów. Musisz zsiąść z maszyny i pozbyć się wszystkich w dowolny sposób i dopiero wtedy kontynuować jazdę. Po dotarciu na miejsce, misja zakończy się.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami