Eksplorując etapy w Devil May Cry 5 można trafić na różnego rodzaju sekrety i znajdźki. Najczęściej są związane z kulami:

  • Niebieskimi oraz złotymi - rozwijającymi pasek zdrowia oraz chroniącymi przed skutkami śmierci bohatera.
  • Fioletowymi - umożliwiającymi rozwijanie Demonicznego paska, który zapewnia V i Dantemu specjalne zdolności.

Dodatkowo w misji 11 o nazwie Powód można znaleźć sekretną broń, czyli wyrzutnię rakiet o nazwie Kalina Ann.

Zdobędziesz ją w ruinach, do których docierasz na początku etapu. Kiedy to nastąpi udaj się w prawą stronę i zniszcz trzy skrzepy krwi, co spowoduje osunięcie się budynku. Po spowodowaniu tej małej katastrofy wróć na centralną platformę i zwróć uwagę na przejście (1) z lewej strony.

wyrzutnia1

Kiedy z niego skorzystasz wejdziesz do pomieszczenia z kilkoma globusami. Udaj się w prawą stronę i dojdź do końca, a na ekranie pojawi znak „???". Zwróć wtedy uwagę na wyrzutnię rakiet (2) leżącą z prawej strony.

wyrzutnia2

Wystarczy do niej podejść, a Dante automatycznie ją podniesie. Broń nazywa się Kalina Ann i możesz ją wybrać z menu broni dystansowych, czyli pistoletów i obrzyna. Sama wyrzutnia zadaje spore obrażenia, duża siła odrzutu sprawia, że wrogowie wokół eksplozji są odrzucani i chwilowo niezdatni do walki.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta