Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered w bazie europejskiego PEGI

Powstaje odświeżona wersja strzelanki?

Koncern Activision zamierza wydać Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered, czyli odświeżoną wersję strzelanki, która pierwotnie ukazała się w 2009 roku - wynika z nieoficjalnych informacji.

Wczoraj produkcja w edycji PS4 pojawiła się w bazie PEGI, a więc europejskiej organizacji zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom. Podobnie jak oryginał, tytuł otrzymał klasyfikację 18, co oznacza, że jest przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Warto zaznaczyć, że nazwa wpisu związanego ze strzelanką sugeruje, że projekt zaoferuje jedynie kampanię fabularną. Zabraknie więc najprawdopodobniej znanego z pierwowzoru rozbudowanego trybu wieloosobowego.

call_of_duty_modern_warfare2
Za oryginalne Call of Duty: Modern Warfare 2 odpowiada Infinity Ward

Oczywiście obecność w bazie PEGI nie jest równoznaczna z oficjalną zapowiedzią gry. Faktem jest jednak, że w przeszłości agencja wielokrotnie ujawniała istnienie tytułów na długo przed ich formalną prezentacją.

Ponadto powstanie Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered nie byłoby dużym zaskoczeniem. W 2016 roku ukazała się odświeżona wersja pierwszej części cyklu - produkcję początkowo dodawano do edycji specjalnych Infinite Warfare. Za obie pozycje odpowiadało jedno studio: Infinity Ward.

cod_mw_remastered
Call of Duty: Modern Warfare Remastered oferowało ulepszoną grafikę

Nie jest jasne, jak duże zmiany względem pierwowzoru zaoferuje nowa edycja strzelanki z 2009 roku. Udoskonalone wydanie poprzedniej odsłony (będzie dostępne w marcowej ofercie PS Plus) oferuje znacznie ulepszoną oprawę wizualną.

Akcję Call of Duty: Modern Warfare 2 osadzono w czasach współczesnych. Gracze kierują kilkoma postaciami, tropiącymi terrorystę Władimira Makarowa. Gra wzbudziła kontrowersje misją „No Russian”, w której uczestniczyliśmy w ataku terrorystycznym na lotnisku.

Źródło: Game Informer

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami