Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered - Poradnik, Solucja

Specjalnie dla wersji Remastered: opis przejścia, sekrety i tryb multiplayer.

Witajcie w poradniku i solucji do Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered. Znajdziecie tutaj opis przejścia kampanii fabularnej, lokalizację wszystkich znajdziek oraz szereg porad dotyczących trybu wieloosobowego.

Remaster czwartej części serii jest obecnie dostępny wyłącznie jako dodatek przy zakupie Call of Duty: Infinite Warfare w wersji Legacy, Deluxe lub Deluxe Pro. Możliwe, że w przyszłości odświeżone Modern Warfare będzie dostępne osobno, ale obecnie nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji.


Opis przejścia

Kampania w Modern Warfare to jeden z najlepiej ocenianych i wspominanych trybów fabularnych w historii cyklu Call of Duty. Ukończenie zajmuje około 6 godzin, a każda misja oferuje różnorodny scenariusz działań. W naszym poradniku przedstawiamy opis wszystkich misji wraz z ilustracjami.


Znajdźki i kody

Sekrety do odnalezienia w Call of Duty 4 są powiązane z kodami. Nie są to jednak tradycyjne oszustwa wpisywane przez gracza, a ułatwienia i modyfikacje, które możemy odblokować po zebraniu wszystkich znajdziek. Przedstawiamy lokalizację każdego laptopa, załączamy też obrazki.


Multiplayer

Tryb sieciowy Modern Warfare to klasyczne Call of Duty - bez powalającej liczby broni, dodatków czy ulepszeń. Wielu graczy uważa, że to najlepszy multiplayer w cyklu. Poniżej przedstawiamy spis porad dotyczących różnych aspektów rozgrywki sieciowej.

Aktualizacja wkrótce...


Porady na start

- Schowaj się. Punkty zdrowia regenerują się same, jeżeli przez chwilę nie będziesz otrzymywał obrażeń. W trakcie strzelanin zawsze staraj się stać obok czegoś, za czym możesz się schować, by poczekać na powrót do zdrowia. Możesz wejść za ścianę lub za skrzynię.

- Uwaga na samochody. Podczas misji trafisz czasem na zaparkowane auta. Mogą wydawać się dobrym miejscem do schronienia się przed ogniem wroga, ale często wybuchają pod ostrzałem. Chowaj się tylko za zniszczonymi już samochodami. Jeżeli wrogowie stoją przy autach, niszcz je granatami.

- Nie wyrywaj się. Kampania w Modern Warfare jest liniowa i oparta na skryptach. W różnych misjach często to twoi kompani idą przodem. Nie musisz ich wyprzedzać, chyba że naprawdę zacięli się i nie idą dalej. W ten sposób jest szansa, że przyjmą na siebie trochę ognia przeciwnika.

- Odrzucaj granaty. Kiedy wrogi granat wyląduje niedaleko, często szybsze będzie zbliżenie się do niego i odrzucenie z powrotem, a nie ucieczka. Ponadto, uciekając możesz dostać się pod ostrzał, czego lepiej unikać. Pamiętaj też o regularnym używaniu własnych granatów, także błyskowych.

- Zmieniaj broń. Przeciwnicy upuszczają karabiny, a broń znajdziesz też czasem na stolikach czy szafkach. Pamiętaj, by odpowiednio dostosowywać sprzęt do sytuacji. Wchodzicie do budynku? Może warto rozejrzeć się za strzelbą. Zawsze najlepiej mieć przy sobie broń na daleki i bliski zasięg.

Komentarze