Dziennikarze DSOGaming zwrócili uwagę, że wybranie najniższych możliwych ustawień graficznych w odświeżonym Resident Evil 2 powoduje, że gra przypomina produkcję wydaną na pierwsze PlayStation.

Nowy tytuł Capcomu w wersji PC ma szeroki wachlarz możliwych do dostosowania opcji wyświetlania. Aby uzyskać „wersję retro”, należy skorzystać z najniższych ustawień ogólnych, a także wyłączyć nowoczesne efekty wizualne.

To chociażby okluzja otoczenia (dzięki której cienie wyglądają realistycznie), głębia ostrości (symulująca wybranie zakresu ostrości, jak w fotografii) i światło wolumetryczne (rozproszone).

ree2
Wspomnień czar
ree3
Zbitka pikseli na podłodze

Redaktorzy obniżyli też rozdzielczość do 640×480, a skalowanie do 50 proc.

Odświeżone Resident Evil 2 zadebiutuje 25 stycznia na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Względem pierwowzoru z 1998 roku zmieniono niemal wszystkie elementy: od oprawy, aż po rozgrywkę.

Zobacz: Resident Evil 2 (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.