W demo Resident Evil 2 Remake zagrało ponad 1,3 miliona graczy

Niektórzy ukończyli wersję testową w 3 minuty.

W ubiegły piątek, 11 stycznia, Capcom udostępnił demo odświeżonej wersji Resident Evil 2. Z przedstawionych na oficjalnej stronie danych wynika, że w wersję testową zagrało ponad 1,3 miliona osób.

Warto nadmienić, że liczba obejmuje jedynie tych użytkowników, którzy zgodzili się skorzystać z RE.net, a więc usługi, która monitoruje dane dotyczące serii Resident Evil. Niewątpliwie część graczy zrezygnowała z opcji, więc w demo faktycznie zagrało więcej osób.

Strona Capcomu ujawnia, że wersję testową ukończyło 28 proc. graczy, a największym zainteresowaniem tytuł cieszył się w Ameryce Północnej i Japonii.

re
Tylko około jedna trzecia użytkowników dotrwała do końca w wyznaczonym czasie

Demem zainteresowali się także speedrunerzy, którzy próbują ukończyć wersję testową jak najszybciej. Aktualny rekord świata to 2 minuty i 55 sekund (dzięki, PC Gamer).

Przypomnijmy, że demo, dostępne na wszystkich platformach docelowych, pozwala jedynie na pół godziny zabawy - po upływie czasu możliwość rozgrywki zostaje zablokowana.

Resident Evil 2 zadebiutuje 25 stycznia na PC, Xbox One i PlayStation 4. To odnowiona wersja pierwowzoru z 1998 roku - z ulepszoną grafiką i przeprojektowaną rozgrywką.

Zobacz: Resident Evil 2 (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami