Deweloperzy z firmy Capcom opublikowali nowe materiały prezentujące fragmenty rozgrywki z odświeżonej wersji Resident Evil 2. Własne przygotowały też portale IGN i GameSpot.

Nagrania pochodzą z niedawnego wydarzenia dla dziennikarzy. Pierwszy film przedstawia sekwencję z udziałem Claire, która przemierza posterunek policji. Bohaterka mierzy się między innymi ze wzbudzającym niepokój Tyrantem.

Własny gameplay z podopieczną udostępnili także redaktorzy serwisu GameSpot. W materiale skoncentrowano się nie na walce z przeciwnikami, a eksploracji - kobieta poszukuje części niezbędnych do uruchomienia prądu.

Drugie wideo od Capcomu prezentuje zaś ujęcia z perspektywy Leona i Ady Wong. Ta ostatnia jest kolejną postacią, którą gracze pokierują w odświeżonym Resident Evil 2 - w nagraniu bohaterka między innymi hakuje urządzenia elektroniczne.

Portal IGN przygotował rozszerzoną wersję materiału z udziałem Kennedy'ego. Mężczyzna przedziera się przez kanały zlokalizowane pod Raccoon City, natykając się na kilka stworów i zbierając przydatne przedmioty.

Natomiast dziennikarze japońskiego magazynu Famitsu opublikowali pięciominutowy film poświęcony wyłącznie Adzie. W przeciwieństwie do pozostałych postaci, kobieta dysponuje niezbyt zaawansowanym uzbrojeniem, więc musi ostrożnie podchodzić do walki z wrogami.

Resident Evil 2 zadebiutuje 25 stycznia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki