Assassin's Creed Odyssey - wszystkie ostrakony

Kamienne tabliczki z zagadkami oraz miejsca rozwiązania zagadek.

Ostrakony to jeden z rodzajów sekretów dostępnych w grze Assassin's Creed: Odyssey. Są to specjalne, kamienne odłamki, na których znajduje się zapisana informacja. Na jej podstawie możemy dotrzeć do skarbu.

Oczywiście lokalizacja skarbu nie jest podana wprost. Tekst na odnalezionym ostrakonie zawiera jedynie ogólną wskazówkę związaną z miejscem w terenie lub na przykład mitologią grecką.

Jej odczytanie to zatem nie wszystko. Żeby odnaleźć skarb trzeba dobrze orientować się w terenie, a zwłaszcza w punktach charakterystycznych, które bohater mija po drodze.

Chodzi tu między innymi o wszelkiego rodzaju rzeźby, charakterystyczne budowle, ale także elementy naturalne pokroju jezior czy jaskiń.

ostrakon
Przykładowa lokalizacja ostrakonu

Na pierwsze ostrakony trafisz już na początku przygody podczas pobytu na Wyspach Kefalońskich. Kolejne będziesz oczywiście znajdował również w następnych lokacjach, do których trafisz.

Poniżej znajdziecie odnośniki do wszystkich ostrakonów w grze.

Czy ostrakony warto zbierać? Oczywiście, że tak. Ich odnajdywanie i rozwiązywanie zapisanych zagadek stanowi satysfakcję samą w sobie, ale oprócz tego otrzymujemy też nagrody w postaci grawerunków podnoszących zdolności bojowe naszego ekwipunku.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami