Katowicki IEM 2019 z turniejem Major w CS:GO - znamy daty

Pula nagród wyniesie milion dolarów.

ESL ujawniło pierwsze informacje na temat przyszłorocznych finałów IEM, które po raz siódmy odbędą się w katowickim Spodku. Podczas wydarzenia zorganizowany zostanie turniej typu Major w CS:GO.

Do rywalizacji staną 24 zespoły, które powalczą o większość puli nagród o łącznej wartości miliona dolarów i tytuł mistrza świata. Zawody podzielono na trzy części. W terminie 14-20 lutego 16 ekip weźmie udział w zamkniętych dla publiczności kwalifikacjach w ESL Arena.

Następnie w dniach 21-24 lutego - w trakcie IEM - 8 drużyn wyłonionych w drodze eliminacji i 8 najlepszych ekip z poprzedniego Majora zmierzy się ze sobą w fazie pucharowej w położonym obok słynnej hali Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Finałowy etap odbędzie się między 28 lutego a 3 marca w Spodku.

Póki co nie zaprezentowano żadnych szczegółów na temat pozostałych turniejów. Organizatorzy obiecują jednak, że więcej informacji o wydarzeniu ujawnią w „najbliższych tygodniach”.

Na razie potwierdzono, że ponownie finałom będzie towarzyszyła impreza IEM Expo, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zainteresowani sprawdzą różne technologie oraz wezmą udział w otwartych zmaganiach i konkursach.

Tegoroczne Intel Extreme Masters w Spodku odwiedziło ponad 169 tysięcy osób. Zawody transmitowano też w internecie - relację oglądano przez ponad 2 miliardy minut, a więc o 232 procent dłużej niż w przypadku poprzedniej edycji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami