Portal VG247 informuje, że Ubisoft zatrudnia jak najwięcej pochodzących z Grecji aktorów, użyczających głosu postaciom w Assassin's Creed. Producent chce zapobiec „rozmyciu się” klimatu antycznego państwa.

- Można znaleźć świetnych aktorów, którzy doskonale zmieniają akcent, i to jest fantastyczne. Można też znaleźć świetnych greckich aktorów i pracować z nimi - tłumaczy Lydia Andrew, kierownik działu dźwiękowego.

- Staraliśmy się znaleźć aktorów pochodzących z Grecji lub mających greckie pochodzenie. Uznaliśmy, że to doskonała okazja, by bardziej zagłębić się w kulturę kraju, a w szczególności okresu antycznego - dodaje.

Na początku przygody w Assassin's Creed Odyssey wybierzemy postać kobiety lub mężczyzny i to nią pokierujemy podczas gry. W pierwszym przypadku usłyszymy głos greckiej aktorki Melissanthi Mahut. W protagonistę wcielił się natomiast Michael Antonakos - również pochodzący z Grecji aktor.

Najnowsza część cyklu o zakapturzonych zabójcach zaoferuje największą w historii serii mapę. Zrezygnowano z systemu desynchronizacji, który przerywał rozgrywkę po zabiciu kilku cywilów. Od teraz na bohatera zapolują najemnicy.

Gra zadebiutuje 5 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Akcję osadzono przed wydarzeniami z ubiegłorocznego Origins.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz