Call of Duty: Black Ops 4 - twórcy wyjaśniają brak kampanii fabularnej

Gracze spędzają coraz więcej czasu w multiplayerze.

Call of Duty: Black Ops 4 jest pierwszą odsłoną cyklu, w której zabraknie kampanii fabularnej. W rozmowie z Eurogamerem szef odpowiedzialnego za projekt studia Treyarch - Dan Bunting - broni decyzji o rezygnacji z trybu opowieści.

Deweloper zaznacza, że zespół nigdy nie zamierzał przygotować tradycyjnego wariantu nastawionego na zabawę w pojedynkę. Chciano zrobić „coś innego”, do czego twórców zainspirował sposób, w jaki fani wchodzili w interakcję z poprzednią częścią podserii rozwijanej przez ekipę.

- Zauważyliśmy, że coraz więcej graczy spędza więcej czasu w multiplayerze i trybie zombie - nie tylko w samej grze, ale i poza nią, transmitując rozgrywkę lub dyskutując na forach internetowych. Wygenerowano duży odzew ze strony odbiorców - tłumaczy.

- Nigdy nie istniała tradycyjna kampania. Zawsze chcieliśmy opowiedzieć historie na odmienne sposoby. Naszym celem jest uczczenie społeczności fanów, zwłaszcza sposób zabawy z przyjaciółmi - dodaje.

Brak trybu dla pojedynczego gracza może zniechęcić część osób do zakupu najnowszej strzelanki. Bunting jest jednak przekonany, że podjęta przez autorów decyzja nie powinna być dużym problemem dla miłośników Call of Duty.

- Dla ludzi zmiana zawsze jest trudna. Naszym fanom chciałbym powiedzieć tylko: w minionych latach Treyarch nigdy was nie zawiódł. Wiedzą, że jest to studio, które zawsze dostarczy najlepszych, znanych i ulubionych doznań, zwłaszcza w ramach podcyklu Black Ops - zapewnia.

Warto zaznaczyć, że gra zaoferuje misje przeznaczone do samotnej zabawy. Zadania powiązane będą z poszczególnymi klasami postaci, przedstawiając tło fabularne bohaterów. Na razie jednak nie ujawniono, w jaki sposób historia zostanie opowiedziana.

01
W grze pojawią się przeznaczone do samotnej zabawy misje opowiadające o poszczególnych klasach postaci

W produkcji pojawi się oparty na mechanizmach battle royale tryb Blackout. Nie zabraknie również wariantu z zombie w rolach głównych. Natomiast niedawno mieliśmy okazję sprawdzić strzelankę.

Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutuje 12 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami