Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Andrzej Sapkowski poinformował, że obecnie pisze nową powieść w wykreowanym przez siebie wiedźminskim uniwersum, w którym osadzona jest też seria gier od studia CD Projekt Red.

Polski pisarz był gościem odbywającej się w ten weekend w Warszawie kolejnej edycji wydarzenia Comic Con. Podczas swojego wystąpienia ujawnił, że przygotowuje następną książkę w świecie Geralta z Rivii (dzięki, Poltergeist).

Nie przedstawił jednak żadnych konkretnych szczegółów na temat pozycji. Nieznana jest również nawet przybliżona data premiery. Wydaje się więc, że prace znajdują się na bardzo wczesnym etapie.

Ostatnią książką w uniwersum Wiedźmina był wydany w listopadzie 2013 roku „Sezon burz”, którego akcja toczyła się między wydarzeniami ze zbiorów opowiadań i pięcioksięgu. Niewykluczone, że nowa powieść rozegra się po zakończeniu całej sagi, ale nie jest jasne, czy uwzględni fabułę gier.

01
Niewykluczone, że Geralt pojawi się w nowej książce

Sapkowski w przeszłości negatywnie wypowiadał się o produkcjach autorstwa CD Projekt Red. Twierdził także, że jeżeli kiedykolwiek napisze kontynuację swojego cyklu, zignoruje historię przedstawioną w tytułach polskiego studia.

Warto zaznaczyć, że obecnie trwają prace nad realizowanym dla platformy Netflix serialem o przygodach Geralta. Niedawno ujawniono, że pierwszy sezon złoży się z ośmiu odcinków, choć właściwa produkcja rozpocznie się w 2019 roku.

Sapkowski jest konsultantem kreatywnym rozwijanego projektu, choć dokładny wkład pisarza nie jest znany. W ubiegłym tygodniu spotkał się z producentką wykonawczą adaptacji - Lauren S. Hissrich - w krakowskiej restauracji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami