Twórczyni Heavy Rain wraz z Segą tworzą grę narracyjną

Pierwszy projekt nowego studia.

Sega ogłosiła, że zajmie się wydaniem pierwszej gry nowego studia założonego przez byłą główną projektantkę w Quantic Dream - Caroline Marchal.

Interior Night - tak nazywa się nowe studio - powstało w październiku zeszłego roku. Twórcy zapowiedzieli, że zajmą się projektowaniem „narracyjnych gier stworzonych z myślą o dorosłych widzach telewizyjnych”.

Sega nie komentuje obecnie pierwszego tytułu Interior Night, ale znacząca rola Marchal przy projektowaniu takich produkcji, jak Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze, daje pewne pojęcie o tym, w którą stronę zmierza projekt.

ethan

Japoński gigant zapowiedział niedawno inną grę, która będzie owocem spółpracy z Two Point Studio. Zespół pracuje nad Two Point Hospital, duchowym spadkobiercą Theme Hospital. Tytuł ma się ukazać jeszcze w tym roku.

O Quantic Dream pisano ostatnio w mediach ze znacznie mniej pozytywnych powodów. Studio pracuje obecnie nad Detroit: Become Human. Tytuł ukaże się na PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami