Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony musiało się zgodzić, by Detroit: Become Human i inne gry Quantic Dream trafiły na PC

Twierdzi szef studia.

Dyrektor generalny Quantic Dream - David Cage - twierdzi, że wydanie Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human na PC nie byłoby możliwe bez zgody udzielonej przez Sony.

Decyzja o przeniesieniu wymienionych produkcji to niespodzianka, ponieważ przez długi okres były tytułami na wyłączność konsol japońskiej firmy. Koncern jest też właścicielem tych marek i wspomagał deweloperów w pracach nad poszczególnymi projektami.

- Zawsze mieliśmy dobre relacje z Sony PlayStation. Bardzo nas wspierali, za co odwdzięczaliśmy się lojalnością. Podjęliśmy bezpośrednie, otwarte rozmowy i pozwolili wydać nasz katalog na PC - wspomina Cage w rozmowie z serwisem DualShockers.

Heavy Rain przez długi czas było exclusivem konsol PlayStation

Menedżer jednocześnie podkreśla, że przygotowanie komputerowych wersji gier nie było łatwym zadaniem. Dużym wyzwaniem okazało się dostosowanie silnika oraz sterowania - zoptymalizowanego pod kątem PS4 - do możliwości nowej platformy.

Szef Quantic Dream zaznacza również, że większość przyszłych tytułów studia ukaże się na każdej istotnej platformie sprzętowej. Dopuszcza jednak pewne wyjątki, gdyby zespół stanął przed możliwością podpisania umowy na wyłączność dotyczącej konkretnej produkcji.

Cover image for YouTube videoZwiastun premierowy | Detroit Become Human | PlayStation 4

Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze ukazały się na PC odpowiednio w czerwcu i lipcu. Trzecia pozycja - wspomniane Detroit: Become Human - zadebiutuje na komputerach osobistych jesienią, choć dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono.

Źródło: DualShockers

Następnie: 4A Games pracuje już nad nowym Metro

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Beyond: Dwie Dusze

PS4, PS3, PC

Detroit: Become Human

PC

See 2 more

Detroit: Become Human

PS4

Heavy Rain

PS4, PS3, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze