Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Heavy Rain na PC - analiza i porównanie z wersją PS4 w materiale od Digital Foundry

Test edycji komputerowej.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Digital Foundry opublikowali materiał, w którym poddali analizie Heavy Rain w wersji PC. Porównali między innymi grę z odpowiednikiem na PS4.

Według dziennikarzy, pod względem graficznym wydanie PlayStation 4 odpowiada wysokim ustawieniom na komputerach. Na konsoli Sony zastosowano jednak tylko najbardziej podstawowe efekty post-processingu i nieco inną formę ambient occlusion.

W przeciwieństwie do edycji PS4, wersja PC działa nawet w 60 klatkach na sekundę. Co ciekawe, można ręcznie podwyższyć jeszcze liczbę FPS (poprzez zmodyfikowanie pliku konfiguracyjnego), ale wówczas mogą pojawić się błędy.

Digital Foundry zwraca jednak uwagę, że w trakcie testów nie obyło się bez pewnych problemów. Przy próbie uruchomienia gry w 4K, obraz był wyświetlany w niższej rozdzielczości - 1440p. Pomogło zresetowanie produkcji.

To nie wszystko - na komputerach z procesorami Ryzen od AMD zaobserwowano okazjonalne spadki płynności w trakcie scen, w których na ekranie wyświetlanych jest wiele możliwości interakcji. Ponadto niektóre animacje działają w 30 klatkach na sekundę.

W Heavy Rain kierujemy kilkoma postaciami

Gra ukazała się w 2010 roku na PS3, a sześć lat później w odświeżonym wydaniu zawitała na PS4. Tytuł opowiada o losach czterech postaci, połączonych poszukiwaniami Zabójcy z Origami - seryjnego mordercy dzieci.

Heavy Rain na PC ukazało się pod koniec czerwca. Tak jak pozostałe tytuły Quantic Dream, produkcja przez rok od premiery będzie dostępna tylko za pośrednictwem cyfrowego sklepu Epic Games Store.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły