Pytanie do Czytelników: Czego oczekujesz od FIFA 19?

Zapraszamy do dyskusji o przyszłości serii.

Nic tak nie budzi emocji wśród wielbicieli wirtualnej piłki nożnej, jak coroczna premiera nowej odsłony gry FIFA. Pierwsza zapowiedź kolejnej części często staje się obiektem żartów dotyczących braku wprowadzenia rzeczywistych nowości do rozgrywki. Najbardziej złośliwi twierdzą, że każda kolejna FIFA wygląda od wielu lat tak samo.

O ile jest w tym odrobina prawdy, to jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że o innowacje w tak dopracowanej formule jest bardzo trudno. Świadomi takiego stanu rzeczy są nawet twórcy, którzy zastanawiają się nad sensem utrzymania obecnego cyklu wydawniczego. Bez względu jednak na decyzje biznesowe EA, na pewno doczekamy się FIFA 19.

Społeczność graczy jest bardzo podzielona. Jedni preferują wolniejszą i taktyczną rozgrywkę w stylu „szesnastki”, inni szybką piłkę znaną z „piętnastki”. Firma EA przy okazji dwóch ostatnich części gry starała się pogodzić oba obozy, często drastycznie zmieniając styl rozgrywki stosownymi aktualizacjami.

Jeśli chodzi o styl rozgrywki, nie ma co liczyć na jakiekolwiek kompromisy. Są po prostu zbyt trudne do osiągnięcia. Każdy jednak chciałby strzelać efektowne bramki czy realistycznego zachowania futbolówki. To aspekty tak oczywiste, że nie powinno się nawet o nich mówić. Co więc z pozostałymi elementami gry?

fifa_19
Alex Hunter rozmyśla nad grą FIFA 19

Dwie ostatnie części FIFA koncentrowały się mocno na kampanii fabularnej, w której poznaliśmy historię młodego i utalentowanego piłkarza, Aleksa Huntera. Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się dalszych losów zawodnika z Wielkiej Brytanii. Wielu graczy oczekuje jednak przeprojektowania samej rozgrywki.

Choć nowy system transferów i wprowadzenie szybkich zmian podczas meczu odświeżyły formułę, tak większość wielbicieli serii czeka na większą ingerencję w rozgrywkę. Może przydałyby się opcje wpływu na zachowania zawodników podczas animacji przy przewinieniach?

Przepychanki, niepotrzebne dyskusje czy inne interakcje na pewno wprowadziłyby sporo pikanterii do sieciowej gry. Kontrowersyjny mógłby okazać się także przycisk odpowiadający za symulowanie faulu.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się też wprowadzenie pomyłek sędziowskich w newralgicznych momentach - spalonych, dyktowanych karnych czy niesłusznie pokazanych kartkach. FIFA 19 mogłaby okazać się wówczas niesprawiedliwa, ale czy taki jest dzisiejszy futbol?

A czego Wy spodziewacie się po FIFA 19? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach! Niedługo, na podstawie Waszych oczekiwań, opublikujemy odrębny artykuł podsumowujący najciekawsze pomysły.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami