Overwatch League - startuje oficjalna liga e-sportowa gry studia Blizzard

Pierwsze mecze dziś w nocy.

Dzisiaj rozpocznie się sezon zasadniczy Overwatch League - oficjalnych zmagań e-sportowych nastawionej na sieciową rozgrywkę strzelanki studia Blizzard.

W rywalizacji weźmie udział dwanaście drużyn reprezentujących miasta z całego świata, w tym Boston, Dallas, Londyn, Los Angeles i Szanghaj. Kluby przypisano do dwóch dywizji - atlantyckiej i pacyficznej.

01
Overwatch League zapewne dostarczy emocji

Wszystkie spotkania w ramach ligi obejrzymy między innymi za pośrednictwem portalu Twitch. Popularny serwis podobno zapłacił ponad 90 milionów dolarów za wyłączne prawa do transmitowania meczy przez dwa lata (dzięki, VG247).

Pierwsze spotkania odbędą się dziś w nocy czasu polskiego. O godzinie 1:00 zainteresowani obejrzą spotkanie między San Francisco Shock a Los Angeles Valiant. O 3:00 zmierzą się ze sobą drużyny Shanghai Dragons i Los Angeles Gladiators. W ostatnim pojedynku - o 5:00 - wezmą udział Dallas Fuel i Seoul Dynasty.

Harmonogram kolejnych meczy dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej inicjatywy.

Wspomnieć należy, że inauguracyjną edycję rywalizacji podzielono na trzy części. W ubiegłym miesiącu zorganizowano okres przedsezonowy, czyli serię meczów pokazowych pozwalających zawodnikom sprawdzić swoje umiejętności.

Kolejna faza to właśnie wspomniany sezon zasadniczy. Spotkania dywizji atlantyckiej i pacyficznej będą odbywały się - odpowiednio - w każdą środę i sobotę na stadionie Blizzard Los Angeles. Składające się z czterech etapów zmagania zakończą się 16 czerwca.

Cztery czołowe drużyny z każdej dywizji awansują do fazy play-off, która zostanie przeprowadzona w dniach 11-22 lipca. Finały zaplanowano na weekend 26-28 lipca. Rozgrywki wyłonią najlepszy zespół - mistrzowie Overwatch League zdobędą specjalne trofeum oraz milion dolarów.

Z okazji startu zawodów, Blizzard udostępnił w grze skórki nawiązujące do poszczególnych drużyn. Kostiumy kupuje się za żetony - nową walutę nabywaną za prawdziwe pieniądze. Za zalogowanie się do strzelanki przed 9 lutego, każdy otrzyma bezpłatnie 100 żetonów pozwalających zdobyć jeden strój.

Powstanie Overwatch League zapowiedziano na imprezie BlizzCon w 2016 roku. Projekt już wtedy brzmiał bardzo ambitnie, znacznie zmieniając klasyczne podejście - odejście od organizacji właśnie na rzecz miast, jak w innych amerykańskich sportach.

Nie obyło się bez kontrowersji - nieoficjalne informacje sugerowały, ze miejsce w lidze kosztowało nawet 20 milionów dolarów. Ogromne wpisowe może być problemem dla chętnych niedysponujących tak dużym budżetem.

Warto jednak zaznaczyć, ze wszystkie zespoły będą po równo dzieliły się zyskami, generowanymi dzięki sprzedaży reklam, biletów oraz praw do transmisji. Nie trzeba chyba dodawać, że Activision Blizzard na pewno także nie zbiednieje.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami