Assassin's Creed Origins - sukces podwójnych zabezpieczeń DRM

Gra nadal bez cracka na PC.

System podwójnych zabezpieczeń DRM w Assassin's Creed Origins wywołał spore kontrowersje wkrótce po wydaniu gry, lecz rozwiązanie Ubisoftu wydaje się być całkiem skuteczne. Od premiery minął miesiąc, a piraci nie zdołali jeszcze przygotować cracka.

Okres zaraz po debiucie jest kluczowy z punktu widzenia sprzedaży każdej wysokobudżetowej produkcji „AAA”, więc francuski wydawca może pochwalić się sporym sukcesem. Nawet jeśli nietypowe podejście jest rzekomo przyczyną wysokiego obciążania procesora na komputerach osobistych.

1
Ale głupi ci Rzymianie

Podstawą zabezpieczeń Assassin's Creed Origins jest dobrze znane Denuvo, lecz ten system został już rozpracowany przez piratów. Dość powiedzieć, że crack dla Wolfenstein 2: The New Colossus pojawił się w sieci jeszcze przed premierą gry.

Aby nie podzielić tego samego losu, Ubisoft dodał kolejną warstwę ochronną na PC, czyli program VMProtect. Ten nie zajmuje się jednak obroną plików gry przez modyfikowaniem, lecz upewnia się, że nieuprawnione osoby nie mogą ingerować w samo Denuvo.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Można więc powiedzieć, że w ten sposób Assassin's Creed Origins zabezpiecza własne zabezpieczenia. Warto jednak dodać, że kluczowe jest nie tylko zastosowanie podwójnego DRM, ale także całkiem nowej wersji Denuvo, z którą piraci jeszcze sobie nie poradzili.

Jak informuje serwis DSOGaming, odświeżone rozwiązanie zastosowano także w Sonic Forces, Injustice 2, Football Manager 2018, Need for Speed Payback oraz Star Wars Battlefront 2. Żadna z tych pozycji nie została jeszcze „złamana”, więc wygląda na to, że VMProtect nie było do końca potrzebne - podobnie, jak rzekomo związane z tym programem, dodatkowe obciążenia dla procesora.

Ubisoft zapewniał na początku listopada, że to nie DRM jest źródłem wysokich wymagań. W komunikacie wystosowanym dla serwisu ArsTechnica napisano, że „rozwiązania zapobiegające modyfikowaniu plików w Assassin's Creed Origins na PC nie mają zauważalnego wpływu na wydajność gry”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami