Nom Sakkara (na mapie gry widoczny jako Saqqara Nome) to kraina położona bliżej wschodniej części Egiptu, na zachód od Memfis i na południe od Gizy. Region ten posiada dwa grobowce, które po dokładnej eksploracji zaoferują wiele skarbów, przydatnych przedmiotów oraz broni, a także pradawne tabliczki.

Dzięki interakcji z nimi zyskujemy za każdym razem po jednym punkcie zdolności, które możemy później wykorzystać do rozwinięcia umiejętności w trzech dostępnych drzewkach rozwoju postaci. Pierwszy grobowiec w tej lokacji znajdziemy w północno-wschodniej części lokacji, u stóp piramidy z punktem widokowym.

082
Pierwszy grobowiec w Nom Sakkara.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wejście do grobowca jest proste i nie wymaga żadnych kombinacji. Znajduje się ono od północnej strony. Gdy wkroczysz do ciemnych korytarzy, użyj pochodni, aby odnaleźć się w tym labiryncie. Na początku zmierzaj przed siebie jedyną możliwą ścieżką. W pewnym momencie natkniesz się na regał (1) widoczny na poniższym obrazku. Przesuń go w kierunku, z którego przybyłeś, aby odblokować przejście.

083
Przesuń regał (1), a dostaniesz się do tajnego pomieszczenia. To samo czeka cię po prześlizgnięciu się pod regałem (2) nieco dalej.

Zejdź odblokowaną ścieżką w dół, lecz nie skręcaj w prawo, tylko wbiegnij wprost na konstrukcję z pajęczynami (2). W ten sposób wślizgniesz się do ukrytego pomieszczenia, gdzie odnajdziesz kryształ. Wyjdź tym samym otworem i skręć w lewo, w dalszym ciągu podążając w dół.

Przeskocz nad przeszkodą i podążaj jedyną możliwą ścieżką, a gdy dotrzesz do rozwidlenia, spójrz w prawo. Znajduje się tam szczelina (3), którą przeciśniesz się dalej. Następnie spójrz w lewo, gdzie zauważysz regał. Chwyć go i przesuń do siebie, po czym przejdź do odblokowanego pomieszczenia. Po przejściu przez pajęczyny zauważysz skrzynię z dobrej jakości bronią.

084
Grobowce charakteryzują się tym, że nie zawsze widoczne jest w nich wszystko na pierwszy rzut oka.

Wróć do poprzedniego pomieszczenia i rozbij wielkie naczynie (4) w rogu, dzięki czemu odblokujesz wąską szparę w ścianie na samym dole. Wślizgniesz się nią do tajnego pomieszczenia, w którym odnajdziesz skrzynię z bronią, a także kryształy i inne przedmioty.

Teraz wróć do pomieszczenia, z którego wszedłeś i wyjdź wąską szczeliną, z której przyszedłeś. Zmierzaj wprost przed siebie, aż dotrzesz do większej i znacznie ciemniejszej części grobowca. Zbierz kilka dostępnych w tym miejscu przedmiotów, po czym podejdź do ściany z karaluchami (5) i rozbij ją. Idź przed siebie i rozbij naczynia po lewej stronie, aby dostać się do dużej skrzyni. Znajdziesz w niej dobrej jakości broń.

085
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Teraz przejdź wąskim przesmykiem pomiędzy zielonkawymi ścianami, po czym skręć w lewo. Drogę zasłania regał. Rozbij wielkie naczynie (6) za nim, po czym przesuń wspomniany regał do przodu. Teraz cofnij się, skąd przybyłeś i zmierzaj przed siebie, przez duże pajęczyny. Uważaj, gdyż podążając dalej natkniesz się na kobrę - możesz ją zabić dwoma uderzeniami pochodni.

Przejdź przez kolejne pajęczyny i zniszcz środkowej wejście (7) z lewej strony, widoczne na powyższym obrazku. Możesz także zniszczyć pozostałe wejścia i sprawdzić zawartość pomieszczeń. To jednak w środkowym pomieszczeniu znajduje się pradawna tabliczka, której poszukujemy. Poświęć także chwilę czasu, aby sprawdzić wszystkie zakamarki w okolicy.

086
Za wejściem po lewej stronie (7) odnajdziesz tabliczkę, a wyjście z grobowca wskakując na regał (8).

Wydostanie się z grobowca jest bardzo proste. Stojąc przed tabliczką, spójrz w prawo i do góry. Znajduje się tam zdobiony regał (8), na który można wskoczyć, a następnie wspinać się dalej. Podążaj przed siebie, przeskakując nad przeszkodą i skręcając w lewo.

Znajdziesz tam regał do przesunięcia w prawą stronę. Odblokujesz tym samym szczeliną, którą można się przecisnąć. Biegnij przed siebie, na końcu skręcając w prawo i tym samym wydostając się z grobowca.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały