Elex - teleporty: jak korzystać, do czego służą

Wskazówki dotyczące teleportacji.

W Elex zaimplementowano system szybkiej podróży - oparty na punktach teleportacyjnych - który umożliwia swobodne przenoszenie się pomiędzy nimi. Dzięki temu nie ma potrzeby każdorazowo pokonywać setki metrów drogi na piechotę. Wystarczy odszukać na mapie teleport, który znajduje się najbliżej miejsca, do którego chcemy się przenieść.

Szybka podróż znacznie ułatwia, a także umila eksploracje terenu, gdyż chcąc przenieść się z jednego końca mapy na drugi, nie musimy tej drogi pokonywać na piechotę. Z pomocą przychodzą nam wspomniane teleporty. Dzięki nim możemy zaoszczędzić czas, a także szybko przedostać się w odległe miejsca, gdyż teleporty rozsiane są po całym świecie gry.

Zanim jednak możliwe będzie korzystanie z punktów teleportacyjnych, należy je wcześniej odkryć. Kiedy podejdziemy bliżej do teleportu, zostanie on aktywowany na stałe, a jako potwierdzenie - pojawi się stosowny komunikat na ekranie gry.

Wszystkie teleporty, które można użyć do szybkiej podróży, zostały zaznaczone na mapie świata gry:

Aby skorzystać z szybkiej podróży, należy w tym celu użyć adjutora, a następnie w zakładce: mapa wybrać punkt teleportacyjny, który wcześniej odkryliśmy. Należy jeszcze potwierdzić wybór lokalizacji, by przenieść się w miejsce, do którego chcemy się teleportować.

Inwestując punkty nauki w umiejętność: Poszukiwacz przygód (kategoria zdolności: Przetrwanie), natychmiast odkryte zostaną wszystkie teleporty na mapie. Jednak, aby z nich skorzystać, należy je przedtem aktywować.

074
Teleport otoczony kaktusami.

Uwaga! Szybkiej podróży nie można używać podczas walki. Dlatego najpierw należy oddalić się od przeciwników, aby skorzystać z teleportacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami