Śródziemie: Cień Wojny - Cienie przeszłości: Cirith Ungol

Zadania: Aphadad, Cannas, Abgen, Ciułacz Grogu.

Powracamy do kolejnych zadań pobocznych typu Cienie przeszłości. Wszystkie misje tego rodzaju są oznaczone na mapie ikoną przyłbicy, ale mogą znajdować się w różnych miejscach. Dostępne są jednak również z poziomu menu. Zadania są formą wspomnień Kelebrimbora, które odtwarzamy podczas trwania misji. Za ich ukończenie przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ukończenie wszystkich zadań tego typu w danym regionie odblokowuje ostatnie, w którym pokonujemy kapitana na bardzo wysokim poziomie. Nie zabijamy go jednak, ale dominujemy. Trud jest jednak tego warty, gdyż pokonanie takiego przeciwnika i zrealizowanie pobocznych wytycznych jest gwarantem wysokich nagród.

Im lepiej spiszesz się w danym zadaniu i zrealizujesz wytyczne, tym lepsze nagrody otrzymasz. Wśród nich występują punkty doświadczenia i umiejętności, monety, a także przydatne w ulepszaniu broni klejnoty. Na poniższej stronie znajdziesz opis zadań dostępnych w drugiej lokacji gry, czyli Cirith Ungol. Oto opisywane misje:

 • Aphadad
 • Cannas
 • Abgen
 • Starożytny wódz: Ciułacz Grogu

Misja: Aphadad

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 zielony klejnot.

Bardzo proste i krótkie zadanie, w którym musimy zabić dziesięć uruków. Jest jednak nieco trudniej, gdy chcemy zrealizować dodatkowe wytyczne. Pierwsza z nich traktuje o braku wykrycia naszej obecności, druga zaś nakazuje na dokonanie czterech zabójstw z góry i ukrycia, pozostając na grzbiecie karagora.

111
Przebywając wyżej mamy niewielką przewagę.

Ułatwiają to nieco wieżyczki na skraju areny, a także liny rozciągnięte pomiędzy nimi. Postaraj się jednak, aby zabójstwa z góry i ukrycia zostawić na sam koniec. Ułatwi to zrealizowanie innej wytycznej, czyli brak wykrycia naszej obecności.

Misja: Cannas

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 biały klejnot.

Jedno z trudniejszych do zrealizowania na sto procent misji typu Cienie przeszłości. Najpierw musisz bowiem błyskawicznie dostać się do wyznaczonego punktu obserwacyjnego, a następnie pokonać siedem uruków przy pomocy powietrznego skupienia (wyskocz przed siebie, rozpocznij celowanie i w powietrzu zabij przeciwnika).

112
Lepiej skupić się na strzałach w głowę, niż ukończeniu w absurdalnie krótkim czasie.

Trudność polega na tym, że jedna z dodatkowych wytycznych wymaga od nas trzech strzałów w głowę, a druga ukończenia całości w zaledwie 35 sekund, włącznie z dostaniem się do punktu obserwacyjnego. Takie połączenie jest praktycznie niemożliwe do wykonania - być może czas zostanie wydłużony wraz z którąś poprawką do gry.

Misja: Abgen

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 czerwony klejnot.

Wyzwanie dość proste, gdyż wymaga pokonania 35 orków przy pomocy podpalenia. Dosiadając smoka jest to znacznie prostsze, jednak jeśli chcemy ukończyć zadanie perfekcyjnie, musimy to zrobić w niecałe dwie minuty. Dodatkowym celem jest również zabicie kapitana, który będzie wyróżniony innym znacznikiem.

113
Niestety, smok nie należy do najbardziej zwrotnych wierzchowców. Ale zionie ogniem!

Jeśli chcesz wyrobić się w wyznaczonym czasie, powinieneś skupiać się na większych grupach przeciwników, które odnajdziesz na kilku platformach w całej kopalni.

Misja: Starożytny wódz: Ciułacz Grogu

Możliwe nagrody:

 • brąz: +500 mirianów
 • srebro: +1 punkt umiejętności
 • złoto: +1 zielony klejnot.

Jeśli chcemy, aby kapitan wyszedł ze swojej kryjówki, musimy wysadzić trzy składy grogu na terenie fortecy, co nie powinno być specjalnie trudne. Warto jednak wykonać ten proces przy największym skupisku orków, gdyż zabicie dziesięciu z nich jednym wybuchem dodatkowo nas nagrodzi.

114
Możesz także strzelać w ogniska, co spowoduje spory wybuch.

Gdy przeciwnik się pojawi, oczywiście w towarzystwie popleczników, musisz skupić się na wykonywaniu na nim egzekucji, na które jest bardzo wrażliwy. Niestety, jest odporny na strzały, czego nie można powiedzieć o jego pomocnikach. Gdy ich zdominujesz, znacznie ułatwisz sobie walkę. Dodatkowym celem jest chwycenie i zdominowanie głównego przeciwnika, co możesz zrobić tylko wtedy, gdy jest wyraźnie osłabiony.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami