Elex - szybka podróż i mapa

Wszystko o posługiwaniu się mapą i o korzystaniu z szybkiej podróży.

Ekran mapy wywołujemy za pomocą adjutora lub skrótu klawiszowego: M na PC. W grze, takiej jak Elex, z mapy będziemy korzystać praktycznie przy każdym zadaniu, choćby po to, by sprawdzić gdzie znajduje się cel misji. Z mapą związana jest szybka podróż, która umożliwia przenoszenie się z jednego miejsca na Magalanie na drugie, dzięki rozlokowanym teleportom.

Mapa

Mapa służy do orientacji w terenie. Dzięki niej możemy szybko sprawdzić, w którym miejscu się znajdujemy oraz gdzie należy podążać. Natomiast, dzięki wielu kolorowym znacznikom możemy w łatwy sposób określić do jakiego typu punktu, miejsca lub postaci zmierzamy. Możliwe jest również ustawienie własnego znacznika w dowolnym miejscu na mapie.

Znaczniki na mapie:

  • żółty znacznik - cel misji,
  • pomarańczowy znacznik - zlecający zadanie,
  • fioletowy znacznik - własny znacznik (ustawiony wcześniej)

Ponadto, na mapie znajdują się znaczniki: towarzyszy, nauczycieli, handlarzy i teleportów.

008
Ekran mapy.

Minimapa

Minimapa to w pewnym stopniu odzwierciedlenie mapy na planie kompasu. Pokazuje ona postacie niezależne oraz wrogów znajdujących się w pobliżu. Wskazuje także kierunek, w którym należy się udać, aby dotrzeć do znaczników celów misji lub innych ważnych punktów.

Gdy mini mapa zmieni kolor na odcienie czerwonego to znaczy, że jesteśmy w niebezpieczeństwie (jesteśmy atakowani). Dopiero kiedy mini mapa wróci do standardowego koloru, to możemy uznać, że nic nam nie grozi.

Punkty na mini mapie:

  • czerwony punkt - wróg,
  • żółty punkt - cel misji,
  • pomarańczowy punkt - zlecający zadanie,
  • szary punkt - towarzysz
  • niebieski punkt - nauczyciel,
  • zielony punkt - handlarz,
  • różowy punkt - teleport.
009
Minimapa zawiera wiele informacji o najbliższym otoczeniu.

Szybka podróż

Szybka podróż pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić czas, który należy poświęcić, by przebyć drogę na piechotę. Dzięki niej możliwe jest - niemal natychmiastowe - przemieszczenie się pomiędzy wieloma punktami na mapie.

Nie ma znaczenia odległość, istotne jest natomiast odkrycie i aktywowanie teleportu, czyli miejsca docelowego, do którego się przeniesiemy.

Chcąc szybko się przemieścić, należy użyć w tym celu mapy. Wybieramy punkt (teleport), a następnie potwierdzamy nasz wybór, by przenieść się w to miejsce. Należy jednak pamiętać, że podczas walki szybka podróż nie działa. Należy oddalić się od niebezpieczeństwa, aby użyć szybkiej podróży.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami