Przeprowadzona niedawno na PC otwarta beta strzelanki Call of Duty: WW2 okazała się cennym źródłem informacji na temat gry. Gracze w plikach wczesnej wersji produkcji znaleźli parę interesujących szczegółów.

Rezultaty przeszukiwania danych opublikowali użytkownicy forum Reddit. Przede wszystkim - finalne wydanie tytułu zaoferuje łącznie 13 map, podczas gdy uczestnicy testów mogli sprawdzić jedynie 4 lokacje.

01
Wojenne zmagania

Odkryto również, że na potrzeby Wojny - nowego trybu, w którym gracze staną przed koniecznością realizowania określonych zadań - przygotowano 4 poziomy. W plikach gry plansze dla wariantu określano jako raidy.

Ponadto pełna wersja produkcji zaoferuje podobno 18 tak zwanych scorestreaków, czyli nagród zdobywanych za określoną liczbę punktów zdobytych w trakcie jednego życia. Nie zabraknie także szeregu emotikon.

Natomiast wariant zombie otrzyma między innymi dzienne wyzwania oraz skrzynie zawierające losową broń. W planach jest też 5 klas postaci z własnymi umiejętnościami i 9 różnorodnych perków.

Dane bety dostarczają również informacje na temat Sztabu - przeznaczonej dla maksymalnie 48 osób przestrzeni społecznościowej dostępnej w trybie wieloosobowym. Obszar - wzorowany na podobnym miejscu z Destiny 2 - osadzony jest na plaży w Normandii.

Na terenie bazy pojawią się kwatermistrz i rusznikarz, którzy zajmą się odpowiednio sprzedawaniem i produkowaniem broni. Jest też wzmianka o oferującej pancerze zbrojowni.

Poza tym twórcy przygotowują pięć rodzajów wyposażenia - epickie, heroiczne, legendarne, rzadkie i powszechne. Do tego poczta, a także dzienne i tygodniowe kontrakty oraz ordery.

Michael Condrey, współzałożyciel odpowiedzialnego za Call of Duty: WW2 studia Sledgehammer Games, odniósł się do odnalezionych przez graczy informacji. W oświadczeniu wystosowanym na łamach serwisu Charlie Intel stwierdził, że cała sytuacja jest dla twórców „rozczarowaniem”.

„W przypadku testów beta zawsze istnieje ryzyko, że niektórzy spróbują popsuć zabawę innym. Niedawno doszło do kilku wycieków informacji na temat trybów rozgrywki wieloosobowej i zombie. To rozczarowujące dla wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie gry” - napisał menedżer.

„W duchu transparentności, chcemy stawić czoła sytuacji. Niektóre informacje były niedokładne, pochodziły z wczesnej wersji gry lub dotyczą elementów, które nadal mogą ulec zmianie. Inne powinniśmy traktować jako spoilery” - dodaje.

„Nigdy nie mamy planów związanych z wyciekami, ale rozumiemy, że fanom trudno nie przeczytać wiadomości, jeżeli związane są z czymś, czym są podekscytowani” - kończy Condrey.

Pełna wersja Call of Duty: WW2 zadebiutuje 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Call of Duty: WW2 - Recenzja

Dobra kampania i udany multiplayer.

Call of Duty: WW2 - wszystkie Pamiątki (mementos)

Zobacz, gdzie znaleźć pamiątki - zaczynamy od misji D-Day.

Brytyjska agencja nieruchomości wyceniła posiadłość z Wiedźmina 3 na ponad milion euro

Wyliczyła też ceny mieszkań ze Skyrima, Fallouta 4 i innych.