Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Społecznościowy Sztab w zwiastunie Call of Duty: WW2

Miejsce spotkań graczy.

Activision opublikowało nowy zwiastun Call of Duty: WW2. Nagranie prezentuje Sztab - przeznaczoną dla maksymalnie 48 osób przestrzeń społecznościową dostępną w trybie wieloosobowym gry.

Obszar - wzorowany na podobnej planszy z Destiny - osadzony jest na plaży w Normandii. Lokacja jest miejscem, do którego trafimy automatycznie po uruchomieniu wariantu sieciowego.

Spacer z bronią w ręku

Sztab pozwoli graczom rywalizować z innymi w zróżnicowanych wyzwaniach. Sprawdzą się na strzelnicy, stawią czoła rywalom na arenie, a także przejmą kontrolę nad działami przeciwlotniczymi. Dla najlepszych przewidziano nagrody i odznaczenia.

Jedną z ciekawszych funkcji przestrzeni społecznościowej jest możliwość wspólnego śledzenia profesjonalnych rozgrywek. Zainteresowani obejrzą mecze w wirtualnym kinie.

W tegorocznej odsłonie cyklu wariant sieciowy ulegnie pewnym modyfikacjom. Pojawią się między innymi Dywizje, czyli nowy system awansowania postaci - rozwiązanie zastąpi w Call of Duty: WW2 mechanikę klas i perków. Bronie będą dostępne bez żadnych ograniczeń, ale niektóre umiejętności zarezerwowano dla określonych grup.

Twórcy przygotowali pięć oddziałów - uniwersalną piechotę, korpus ekspedycyjny (lepiej wykorzystają strzelby i granaty), wojska powietrznodesantowe (pistolety maszynowe), górskie (karabiny snajperskie) i opancerzone (karabiny maszynowe).

W najbliższy piątek - 25 sierpnia - startują zamknięte testy trybu wieloosobowego dla preorderów, tylko na PlayStation 4. Natomiast w okresie 1-4 września zagrają już posiadacze PS4 i Xbox One. Uczestnicy bety nie sprawdzą jednak Sztabu.

Pełna wersja Call of Duty: WW2 zadebiutuje 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze