PlayerUnknown's Battlegrounds z kolejnym rekordem na Steamie

PUBG pokonało Dotę 2.

PlayerUnknown's Battlegrounds pobiło kolejny rekord. Tym razem nie chodzi jednak o sprzedaż, ale o liczbę jednocześnie aktywnych graczy. Pod tym względem PUBG przez jakiś czas pokonało niepokonaną do tej pory Dotę 2.

Główny projektant pochwalił się wynikiem na Twitterze. W jednym momencie w Battlegrounds grało prawie 40 tysięcy użytkowników więcej niż w popularną produkcję MOBA od Valve - w sumie ponad 877 tysięcy.

Po kilkunastu godzinach Dota 2 wróciła jednak na pierwsze miejsce z kilkudziesięciotysięczną przewagą.

Dla przypomnienia - PlayerUnknown's Battlegrounds kosztuje na Steamie 30 euro, a Dota 2 jest grą Free to Play. Niedawno informowano, że PUBG sprzedało się już w liczbie ponad 8 mln egzemplarzy.

Gra zadebiutowała w systemie Early Access w marcu bieżącego roku i szybko przyciągnęła uwagę graczy, dopracowując i rozwijając formułę rozgrywki battle royale.

Zasady rozgrywki są proste - setka graczy trafia na ogromną mapę. Wygrywa tylko jedna osoba, która pozostanie przy życiu jako ostatnia. Dostępna jest też opcja rywalizacji grupowej.

Jeszcze przed końcem roku PUBG trafi na Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami