Ubisoft: Assassin's Creed Origins wykorzysta możliwości Xbox One X

Moc lepsza niż Kinect.

Assassin's Creed Origins debiutuje 27 października tego roku jako jedna z pierwszych produkcji wspierających w pełni Xbox One X, które ukaże się dwa tygodnie później. Ubisoft zapewnia, że kolejna odsłona popularnej serii wykorzysta możliwości nowego sprzętu.

- Podpisaliśmy umowę z Microsoftem w związku z Assassin's Creed Origins, które bardzo dobrze wykorzystuje moc tej maszyny - przyznał dyrektor generalny francuskiej firmy Yves Guillemot w rozmowie z serwisem GameSpot.

1
Orzeł to taki latający piesek

- Bardzo podoba nam się to, co robią, ponieważ zamiast Kinecta czy czegoś takiego rynek potrzebuje teraz więcej mocy, co przełoży się na większą immersję, lepszą sztuczną inteligencję i ogólnie, lepsze gry.

- Wszystko to bardzo nam się podoba i oznacza rozwój rynku. Im lepsze wrażenia, tym więcej osób będzie chciało ich doświadczyć. Potencjał jest spory. Jeśli Microsoft zaoferuje mocne wsparcie, sprzęt może poradzić sobie dobrze - dodał Guillemot.

Ciepłe słowa dyrektora na temat amerykańskiej korporacji nie powinny chyba dziwić, właśnie ze względu na wspomnianą umowę marketingową. Assassin's Creed Origins zapowiedziano oficjalnie podczas konferencji Microsoftu na targach E3, kończąc falę „przecieków”.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - premiera i najważniejsze informacje

To spora zmiana w porównaniu z Assassin's Creed Syndicate z 2015 roku, które to otrzymało nawet szereg misji dla wyłączność na PS4. Czy Xbox One X również może liczyć na podobne traktowanie? Tego jeszcze nie wiemy.

Specjalnie dla Origins deweloperzy przedłużyli cykl produkcyjny, a w 2016 roku nie ukazała się nowa część. Zaowocowało to największymi od dawna zmianami w podstawowej formule rozgrywki.

Guillemot nie podał niestety, co dokładnie oznaczać będzie wsparcie Xbox One X w nowym tytule.

Historia produkcji rozgrywa się w I wieku przed naszą erą na terenach Egiptu i opowiada o początkach zakonu Asasynów. Bohaterem gry jest Bayek z Siwy - oazy położonej niedaleko współczesnej granicy z Libią.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami