Pokémon Go - brązowe, srebrne i złote odznaki

Wszystko o odznakach - jak zdobyć, do czego służą.

Wraz z ostatnią aktualizacją gry, Gym rework, wprowadzone zostały nie tylko walki z bossami w Pokémon Go, ale również odznaki do kolekcjonowania (badges).

Dzięki nowym możliwościom w grze można wrócić do niektórych aren (gymów) i ulepszyć je. Wszystko to dzięki większej liczbie proponowanych nagród i tym samym wynagrodzeniu za starania w grze. Poniżej możesz zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi badges (odznak).

Jak działają odznaki - badges - w Pokémon Go

Każda arena (gym), którą użyjesz, zaproponuje ci unikatową odznakę przypisaną tylko do tego miejsca. Wystarczy zakręcić znajdującym się tam dyskiem, aby otrzymać domyślną odznakę.

odznaki
Ekrany odznak.

Aby sprawdzić posiadane odznaki, wystarczy wejść na swój profil trenera, a następnie przewinąć na dół ekranu i wejść do menu Gym Badges, czyli odznak. Następnie wybieramy opcję List. Możesz to także zrobić używając ikony globu w lewej dolnej części ekranu.

Wszystkie odznaki podzielone są na podstawowe, Brązowe, Srebrne i Złote, a każda z nich oferuje zróżnicowane nagrody, gdy postanowimy zakręcić dyskiem. Prawdopodobnie będą także dostępne wskutek wygranej z bossem w ramach raidów.

Jak zdobyć Brązową, Srebrną lub złotą odznakę Gym

Metodą na zdobywanie odznak jest otrzymywanie punktów doświadczenia związanych z arenami. Biorą się one z różnego typu aktywności, które przedstawiamy na liście poniżej:

  • Dodanie Pokemona do areny (+100 punktów)
  • Trzymanie stworka w arenie (+1 punkt na minutę)
  • Pokonanie Pokemona (punkty CP pokonanego podzielone przez 10)
  • Wygranie bitwy raid (+1000 punktów)
  • Dawanie owoców typu Berries Pokemonowi w Gym (+10 punktów)

Wykonując powyższe czynności, bez względu czy grasz pasywnie, pracując na przykład nad motywacją, czy wykonujesz aktywności na zewnątrz, szybko będziesz zdobywał dodatkowe punkty. Wymaga to następujących pułapów:

OdznakaDodatkowe XPWszystkie XP
Brązowa 500 XP 500 XP
Srebrna 3.500 XP 4.000 XP
Złota 26.000 XP 30.000 XP

Dodatkowe informacje o odznakach w Pokémon Go

Gdy będziesz pracował nad zwiększaniem poziomów odznak, otrzymasz lepsze nagrody poprzez kręcenie dyskiem na ekranie Gym. Każdy następny poziom dodaje kolejny przedmiot. Otrzymasz również dodatkowy, jeśli twoja frakcja kontroluje Gym.

4

Powyżej możesz sprawdzić jak wygląda ekran z odznakami. Służy także za narzędzia do zarządzania Gymami, pozwalając na sprawdzenie który Pokemon znajduje się w danym miejscu po raz pierwszy.

Każda odznaka pokazuje również wiele informacji o posiadanych Pokemonach, które aktualnie przebywają na arenie treningowej. Zbierane danę obejmują okres od samego początku, gdy stworek znajdował się w danym miejscu. Wśród informacji znajdziesz między innymi liczbę zwycięstw.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami