Sieciowy Overwatch ma już ponad 30 milionów graczy

W planach sześć nowych map.

Sieciowa strzelanka Overwatch cieszy się coraz większą popularnością. Blizzard pochwalił się, że tytuł posiada ponad 30 milionów graczy.

Dla porównania - w październiku ubiegłego roku informowano, że produkcja przyciągnęła do siebie 20 milionów użytkowników. Mamy więc do czynienia ze znacznym wzrostem na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy.

01
Grono graczy Overwatch stale się powiększa

Twórcy nie podali jednak osobnych danych dla PC, PS4 i Xbox One. Nie wiadomo, ile dokładnie osób toczy wirtualne boje na poszczególnych platformach sprzętowych.

Warto jednak pamiętać, że ujawnione przez Blizzarda rezultaty dotyczą tylko liczby zarejestrowanych kont. Co zaś niekoniecznie musi przekładać się na sumę sprzedanych egzemplarzy.

Jednocześnie „reżyser” strzelanki - Jeff Kaplan - we wpisie na forum Battle.net poinformował, że trwają prace nad sześcioma nowymi mapami do gry. Trzy są lokacjami standardowymi przeznaczonymi do trybów Quick Play oraz Competitive Play i powinny ukazać się jeszcze w tym roku.

Pozostałe to poziomy niestandardowe, nie wiadomo jednak, kiedy ujrzą światło dzienne. Twórcy mają jeszcze w planach „parę innych eksperymentów”, ale szczegółów nie podano.

Kilka tygodni temu w Overwatch rozpoczęło się wydarzenie specjalne o nazwie Insurekcja. Podczas zabawy gracze mogą odkryć przeszłość niektórych bohaterów, a także poznać „punkt zwrotny” w historii tytułowej organizacji.

W ramach akcji udostępniono nowy tryb rozgrywki, w którym wraz ze znajomymi staramy się odeprzeć przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Nie zabrakło też oczywiście ponad stu przedmiotów do zdobycia - między innymi skorek, prezentacji zagrań, emotek czy graffiti.

Wydarzenie potrwa do najbliższego poniedziałku, 1 maja.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami