Trailer Prey prezentuje stację kosmiczną - miejsce akcji

Lokacja ma nowych mieszkańców.

Bethesda przygotowała jeszcze jeden zwiastun gry akcji Prey, koncentrując się tym razem na miejscu akcji, czyli na stacji kosmicznej Talon I. Jeszcze niedawno szczyt techniki i ludzkich ambicji, teraz opanowana jest przez agresywnych kosmitów.

„Kwatery załogi to jeden z moich ulubionych obszarów” - komentuje główna producentka, Susan Kath. „Bardzo chciałabym spędzić tam noc. Oczywiście, o ile nie byłoby tam obcych. Bardzo chciałabym odwiedzić Żółtego Tulipana, żeby posiedzieć z ludźmi, napić się i popatrzeć w kosmos.”

1
Plan Talos

Główną osią jest GUTS, przypominające biegnącą przez środek autostradę. Tunel rozdziela się i biegnie do każdej części stacji. Używany jest do transportu towarów, tlenu i tym podobnych, a wewnątrz musimy poradzić sobie ze stanem nieważkości.

„Nazwaliśmy Prey grą z otwartą stacją kosmiczną. To samowystarczalny, niezwykle szczegółowy świat, który po pewnym czasie gracz będzie mógł swobodnie badać” - opowiada główny projektant, Ricardo Bare.

Zobacz: Prey - Poradnik, Solucja

Jak zapewniają deweloperzy, „bardzo wcześnie” w toku fabuły będziemy mogli zwiedzić każdy zakątek, bez ograniczania graczy. Co więcej, podejmowane decyzje często wpłyną na wygląd lokacji, a dobrym sposobem na przemieszczanie się jest też opuszczenie pokładu i lot w przestrzeni kosmicznej.

„Gdy gracz po raz pierwszy trafia na Talosa I, dopiero co wydarzyło się tam coś strasznego”- tłumaczy dyrektor kreatywny. Raphael Colantonio. To oznacza, że nasza postać nie będzie jedyny ocalałym. Innym możemy pomóc - lub ich zignorować.

„Na chwilę przed twoim przybyciem wszystko tętniło tu życiem, miało własny ekosystem i zasady” - dodaje Colantonio. „Teraz musisz przetrwać. Zdecydować, co chcesz zrobić ze stacją. Musisz odkryć wszystkie warstwy historii i znaleźć drogę ucieczki.”

Prey debiutuje 5 maja na PC, PS4 i Xbox One, także z polskim dubbingiem. Wcześniej - od 27 kwietnia - sprawdzimy wersję demonstracyjną, z pierwszą godziną przygody na Talos I.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami